reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ogromne zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej w centrum Olsztyna

OlsztynOgromne zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej w centrum Olsztyna

Od piątku (8 lipca) od godz. 22 zamknięty został ruch na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki. Zmiany nastąpiły także na przecięciu al. Piłsudskiego z ul. Głowackiego oraz skrzyżowania Żołnierskiej z Kościuszki. To wszystko wymusiło korektę kurowania komunikacji miejskiej.

reklama

Od godz. 22 w piątek wykonawca przystąpił do wprowadzania istotnych zmian w organizacji ruchu w rejonie przebudowy na al. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego i ul. Żołnierskiej, w tym do zmiany tras ciągów pieszych. Kursowanie tramwajów zostało wznowione w poniedziałek 11 lipca tylko na linii nr 2, ale ze zwiększoną częstotliwością.

Przystanki autobusowe „Skwer Wakara” zostały przeniesione na ul. Reja i będą tam obsługiwane w obydwu kierunkach linie nr 105, 106, 107, 111, 113, 117, 120, 128, Z-2, Z-3 oraz N-01. Zmianie uległa trasa linii 109, dlatego zostanie zawieszony przystanek autobusowy „Filharmonia” na ul. Kościuszki (w obydwu kierunkach).

reklama

Ulica Reja została wyłączona z ruchu od ul. E. Plater do ul. Kościuszki z dopuszczeniem dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej obsługujących przeniesione przystanki „Skwer Wakara”.

Przejazd ul. Kościuszki od dworca w kierunku Śródmieścia będzie możliwy poprzez ulice Mickiewicza i Kopernika. Kościuszki została zamknięta od skrzyżowania z ul. Mickiewicza za wyjątkiem dojazdu do posesji, w tym do Szkoły Podstawowej nr 2.

reklama

Przejazd ul. Kościuszki od ul. Niepodległości w kierunku Śródmieścia jest możliwy od ronda na skrzyżowaniu z ul. E. Plater do al. Piłsudskiego, natomiast objazd do dworca został wyznaczony poprzez ul. Żołnierską i ul. Głowackiego.

Żołnierska została zamknięta na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki z wyłączeniem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej.

Szczegółowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zostały opublikowane na stronie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×