-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

70-latek zaatakował nożem żeglarzy w porcie w Sztynorcie. Sąd nie przychylił do aresztu

Węgorzewo70-latek zaatakował nożem żeglarzy w porcie w Sztynorcie. Sąd nie przychylił do...

70-letni mężczyzna w porcie żeglarskim w Sztynorcie (warmińsko-mazurskie) zaatakował nożem żeglarzy. Jednego poważnie zranił w klatkę piersiową a drugiego próbował zranić. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu aresztu; wyznaczył dozór policyjny i poręczenie.

reklama

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Giżycku Maciej Prokop poinformował , że zatrzymany to 70 -letni mieszkaniec Płocka Dariusz R.

„Jeden z żeglarzy, 70-letni mieszkaniec Płocka, godził nożem dwóch mężczyzn przebywających na terenie portu” – przekazała starszy aspirant Agnieszka Filipska, oficer prasowy policji w Węgorzewie.

reklama

Śledczy postawili mężczyźnie dwa zarzuty: jeden dotyczy spowodowania obrażeń ciała, które skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała powyżej 7 dni a drugi dotyczy usiłowania u innej osoby spowodowania takich obrażeń.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd nie zastosował aresztu, wyznaczając dozór policji i poręczenie w wysokości 20 tys zł.

reklama

Do tego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w największym porcie żeglarskim w na Mazurach, w Sztynorcie, gdy żeglarze spłynęli z jeziora. Przy kei na pokładzie jednej z łodzi wybuchła awantura. 70-letni mieszkaniec Płocka chwycił nóż i zaatakował załogantów. Jednego ranił poważnie w klatkę piersiową. Pomocy żeglarzom udzielili ratownicy z karetki wodnej. Obaj ranni trafili do szpitala w Giżycku.

Napastnik został zatrzymany na łodzi przez policjantów z Węgorzewa. Oficer prasowa policji w Węgorzewie Agnieszka Filipska poinformowała, że pobrano mu krew na zawartość alkoholu i obecność substancji psychoaktywnych.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
25 czerwca 2022 11:19

na bank stary ubek albo inna gnida ze specjalnej kasty nietykalnych…

lolo
26 czerwca 2022 09:39

niepotrzebnie fikali do starej grypserki, git czlowie sie nie pierdoli w tancu

Popularne