12 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Nowym prezesem sądu okręgowego w Olsztynie został sędzia Michał Lasota

OlsztynNowym prezesem sądu okręgowego w Olsztynie został sędzia Michał Lasota

Sędzia Michał Lasota został wyznaczony przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, zastępując na tym stanowisku sedziego Danutę Hryniewicz, której kadencja zakończyła się 19 czerwca – doniósł rzecznik prasowy sądu w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

reklama

Jak podał rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie, Michał Lasota w pierwszym dniu swojej kadencji spotkał się z pracownikami, sędziami, przewodniczącymi wydziałów i kierownikami oddziałów sądu okręgowego w Olsztynie.

Od 24 kwietnia 2009 roku sędzia Michał Lasota pełnił funkcję sędziego Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Następnie 4 lutego 2021 roku został mianowany sędzią Sądu Okręgowego w Elblągu, gdzie orzeka w VI Wydziale Karnym Odwoławczym.

reklama

Do 19 czerwca 2022 r. sędzia Michał Lasota pełnił funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Obecnie jest również zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kumin
24 czerwca 2022 12:50

No i obsadzają swoimi. Nie dało się przeprowadzić reformy, to małymi krokami przejmują kolejną władzę – sądowniczą. Biada nam biada.

Polecane
Ogłoszenia