-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowym prezesem sądu okręgowego w Olsztynie został sędzia Michał Lasota

OlsztynNowym prezesem sądu okręgowego w Olsztynie został sędzia Michał Lasota

Sędzia Michał Lasota został decyzją ministra sprawiedliwości powołany na stanowisko prezesa sądu okręgowego w Olsztynie. Sędzia Lasota zastąpił na tym stanowisku sędzię Danutę Hryniewicz, której kadencja skończyła się w 19 czerwca – podał w poniedziałek rzecznik sądu w Olsztynie Olgierd Dąbrowski- Żegalski.

reklama

Jak przekazał w poniedziałek w komunikacie rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski- Żegalski, „sędzia Michał Lasota swój pierwszy dzień kadencji poświęcił na zapoznanie się z pracownikami, sędziami oraz przewodniczącymi wydziałów i kierownikami oddziałów sądu okręgowego w Olsztynie”.

24 kwietnia 2009 r. Michał Lasota został powołany na stanowisko sędziego sądu rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, natomiast 4 lutego 2021 r. objął stanowisko sędziego sądu okręgowego w Elblągu, gdzie orzeka w VI Wydziale Karnym Odwoławczym.

Sędzia, który od dwóch lat nie może stawić się w sądzie, przeszedł na emeryturę
reklama

Sędzia Michał Lasota do dnia 19 czerwca 2022 r. pełnił funkcję prezesa sądu rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Aktualnie jest również zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kumin
24 czerwca 2022 12:50

No i obsadzają swoimi. Nie dało się przeprowadzić reformy, to małymi krokami przejmują kolejną władzę – sądowniczą. Biada nam biada.

Popularne

Gdy Sebastian K. postanowił rozwieść się z Irminą K., nic nie wróżyło tak dramatycznego finału