9 C
Olsztyn
czwartek, 29 września, 2022
reklama

Procesja centralna Bożego Ciała z bazyliki św. Jakuba do kościoła Serca Pana Jezusa

OlsztynProcesja centralna Bożego Ciała z bazyliki św. Jakuba do kościoła Serca Pana...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Procesja centralna Bożego Ciała przejdzie w czwartek w Olsztynie z bazyliki świętego Jakuba na Starym Mieście do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Kopernika. Na czas przejścia procesji ulice będą zamknięte dla samochodów; inne będą też trasy komunikacji miejskiej.

reklama

Jak poinformowała w komunikacie kuria metropolitalna w Olsztynie, procesja centralna przejdzie od g. 10.45 z bazyliki świętego Jakuba ulicami: Staszica, Staromiejską, 11 listopada, Placem Jana Pawła II, Piłsudskiego i Kopernika.

Ołtarze będą usytułowane: przy Starym Ratuszu, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

reklama

Wcześniej do procesji centralnej dołączą inne okoliczne parafie: pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, pw. świętego Wojciecha oraz od 10.15 parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, która dotrze na starówkę, by dołączyć do centralnej procesji ulicami. Parafia Serca Pana Jezusa będzie przechodzić ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrągowiusza, Ratuszowa, Curie-Skłodowskiej, Staromiejską i Staszica. Do procesji centralnej dołączy też parafia pw. NMP Ostrobramskiej i parafia. pw. Św. Maksymiliana.

W Gietrzwałdzie odbyły się uroczystości 145. rocznicy objawień maryjnych

Jak poinformował sierż. sztab. Andrzej Jurkun z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w czwartek w związku z procesjami na ulicach Olsztyna i drogach powiatu olsztyńskiego wystąpią tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. W każdym przypadku policjanci będą kierować zmotoryzowanych organizowanymi objazdami.

reklama

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że w związku z procesjami nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Największe zmiany będą dotyczyć autobusów w centrum miasta, gdzie przejdzie procesja cenralna.

W przypadku tramwaju nr 1 od g. 10.45 nastąpi przekierowanie składów na kraniec – na dworzec główny. Autobusy 101, 105, 107, 111, 113, 128, 109, 110, 116, 120, 117, 136 zmienią swoje trasy w śródmieściu, omijając trasę procesji centralnej. Szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji komunikacji miejskiej znajdują się na stronach internetowych https://zdzit.olsztyn.eu/pl/.

W katedrze fromborskiej XVIII w. obraz wypadł z ramy, uszkodził się

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama