-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

To nie była spokojna noc. 26-letniemu kierującemu BMW uciekał przed policją

OlsztynTo nie była spokojna noc. 26-letniemu kierującemu BMW uciekał przed policją

To nie była spokojna noc dla policjantów z Komisariatu Policji w Barczewie, po tym, jak jeden z kierujących nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. 26-letniemu kierującemu BMW nie udało się jednak oszukać przeznaczenia. Po przejechaniu kilku kilometrów drogą serwisową jego auto wylądowało w przydrożnym rowie, a on sam utknął w środku. Na szczęście policjanci byli w pobliżu i pomogli mężczyźnie, który jak się okazało, miał kilka powodów, aby spróbować uniknąć policyjnej kontroli.

reklama

We wtorek (07.06.2022 r.) w nocy, patrolujący ulice Barczewa policjanci zauważyli osobowe BMW, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił w kierunku zabudowań i przyspieszając, ruszył w kierunku miejscowości Ruszajny. Po przejechaniu kilku kilometrów nieodpowiedzialny kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie jego auto przewróciło się na bok. Kierowca został uwięziony wewnątrz pojazdu – po chwili interweniujący policjanci pomogli wydostać mu się na zewnątrz.

Policjanci z Grupy Speed osłupieli podczas kontroli. Małżeństwo zrobiło to w pędzącym samochodzie

Okazało się, że za kierownicą osobowego BMW siedział 26-letni mieszkaniec Barczewa. Mężczyzna przyznał się do tego, że bał się spotkania z policjantami, ponieważ do stycznia 2023 roku ciążył na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mimo brawury i nieodpowiedzialności za kierownicą, młodemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze w trakcie czynności zauważyli u niego spowolnione funkcje psychomotoryczne – miał on m.in. problemy z logicznym złożeniem zdań oraz z płynnością wypowiedzi. Jego zachowanie zrodziło podejrzenie kierowania pojazdem w stanie po alkoholu lub innego środka działającego podobnie do alkoholu. Gdy alkomat nie wykazał obecność promili w organizmie 26-latka, meżczyźnie została pobrana krew do analizy pod kątem zawartości w niej substancji psychoaktywnych.

Zaskakujące wyniki kontroli olsztyńskich TAXI. Nocna akcja ITD i olsztyńskiej policji
reklama

Funkcjonariusze na miejsce zdarzenia wezwali holownik, którym uszkodzone zostało przetransportowane na policyjny parking. 26-latek już kolejny raz w swoim życiu stanie przed sądem, przed którym tłumaczyć się będzie z kierowania wbrew sądowemu zakazowi. Dodatkowo mężczyzna może usłyszeć zarzut kierowania autem pod wpływem substancji psychoaktywnych – co ostatecznie zweryfikują badania toksykologiczne krwi.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Grupa SPEED dopadła 23-letniego kierowcę na ul. Sielskiej. Może trafić na 2 lata do więzienia