8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

17- i 15-latek zaczepili idącego chodnikiem mężczyznę i zaczęli go bić pięściami po twarzy

Olecko17- i 15-latek zaczepili idącego chodnikiem mężczyznę i zaczęli go bić pięściami...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci zatrzymali młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie z powodów przynależności narodowościowej i rasowej przypadkowego przechodnia. 17- i 15-latek zaczepili idącego chodnikiem mężczyznę i zaczęli go bić pięściami po twarzy. Obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

reklama

W sobotę (21.05.2022 r.) około 21:30 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Olecku na Ścieżce Wiewiórczej doszło do pobicia 41-latka. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że podczas spaceru mieszkaniec Olecka został zaczepiony przez dwóch mężczyzn i uderzany przez nich pieścami po twarzy. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, do zdarzenia doszło tylko dlatego, że jego wygląd zewnętrzny wskazuje, że pochodzi z kraju afrykańskiego. Zaatakowany mężczyzna pochodzi z Maroka, ale od lat mieszka w Polsce i posiada polskie obywatelstwo. Dla napastników wystarczył jednak odmienny wygląd zewnętrzny, by go zaatakować.

12-latek zlecił pobicie 15-letniego Janka? Zaproponował sprawcy 400 zł

W toku podjętych czynności policjanci szybko wytypowali i ustalili sprawców pobicia. We wtorek (23.05.2022 r.) do policyjnego aresztu trafił 17-latek. Mieszkaniec gm. Olecko przyznał się, że pobicia dokonał wspólnie z 15-letnim kolegą.  

reklama

Mając na uwadze powyższe ustalenia Prokuratura Rejonowa w Olecku wszczęła śledztwo w tej spawie i 17-latek usłyszał zarzut.

Ponadto Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. 

reklama

Za przemoc wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama