reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znana dyrektor szpitala, Irena Petryna przeszła na emeryturę

OlsztynZnana dyrektor szpitala, Irena Petryna przeszła na emeryturę

Irena Petryna, dyrektor szpitala pulmonologicznego w Olsztynie, przeszła na emeryturę po 17 latach pracy na tym stanowisku. Otrzymała honorową odznakę ministra zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

reklama

– Jestem dumna i pełna radości, że wszystkie zamierzenia zostały zrealizowane – powiedziała podczas oficjalnego pożegnania, dodając, że ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Jako dyrektor szpitala pulmonologicznego udało jej się utworzyć Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc, co uważa za największy sukces na tym stanowisku i podsumowanie jej wieloletniej pracy. Powstanie centrum pozwoliło rozwinąć wiele nowych działalności, jak choćby diagnostykę bezdechu sennego czy odczulanie na jady owadów.

reklama

Irena Petryna stanowisko dyrektora szpitala pulmonologicznego w Olsztynie piastowała przez 17 lat, ale ma na koncie ponad 50 lat pracy na Warmii i Mazurach. Swoją karierę zaczynała jako nauczycielka, pracowała w Narodowym Funduszu Zdrowia i Regionalnej Kasie Chorych, była posłanką na Sejm drugiej kadencji, a w latach 1992-2002 była wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×