16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Znana dyrektor szpitala, Irena Petryna przeszła na emeryturę

OlsztynZnana dyrektor szpitala, Irena Petryna przeszła na emeryturę

Irena Petryna, dyrektor szpitala pulmonologicznego w Olsztynie, przeszła na emeryturę po 17 latach pracy na tym stanowisku. Otrzymała honorową odznakę ministra zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

reklama

– Jestem dumna i pełna radości, że wszystkie zamierzenia zostały zrealizowane – powiedziała podczas oficjalnego pożegnania, dodając, że ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Jako dyrektor szpitala pulmonologicznego udało jej się utworzyć Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc, co uważa za największy sukces na tym stanowisku i podsumowanie jej wieloletniej pracy. Powstanie centrum pozwoliło rozwinąć wiele nowych działalności, jak choćby diagnostykę bezdechu sennego czy odczulanie na jady owadów.

reklama

Irena Petryna stanowisko dyrektora szpitala pulmonologicznego w Olsztynie piastowała przez 17 lat, ale ma na koncie ponad 50 lat pracy na Warmii i Mazurach. Swoją karierę zaczynała jako nauczycielka, pracowała w Narodowym Funduszu Zdrowia i Regionalnej Kasie Chorych, była posłanką na Sejm drugiej kadencji, a w latach 1992-2002 była wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia