10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Dziwna interwencja. Kochanka próbowała odbić kierowcę z rąk policji

EłkDziwna interwencja. Kochanka próbowała odbić kierowcę z rąk policji

Po sygnale od świadka policjanci podjęli interwencję wobec niebezpiecznego kierowcy. Ten jednak nie chciał im ułatwić zadania i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał przed policjantami. Gdy został zatrzymany okazało się, że jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień. Wiózł ze sobą pasażerkę, która próbowała „uwolnić” swojego partnera z rąk funkcjonariuszy – rzucała się na nich i szarpała za umundurowanie. Również była nietrzeźwa. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

reklama

We wtorek (24.05.2022) wieczorem zaniepokojony mieszkaniec Ełku zgłosił policjantom, że prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca wsiadł za kierownicę i wyjechał na ulice miasta. Policjanci niezwłocznie podjęli działania w tej sprawie i zauważyli opisany pojazd, jadący bez włączonych świateł. Dali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej. Jednak kierowca zamiast się zatrzymać, to zaczął uciekać, zmuszając policjantów do pościgu. Pomimo sygnałów zarówno dźwiękowych i świetlnych, ignorował polecenia policjantów do zatrzymania pojazdu. W końcu jednak zatrzymał auto, ale wysiadł z niego i próbował uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali go po kilkunastu metrach. Wówczas podbiegła do nich… pasażerka z tego samochodu i próbowała odciągać policjantów od swojego partnera. Była agresywna, rzucała się na policjantów i szarpała ich za mundury, chcąc wywrzeć wpływ na działania służbowe. Okazało się, że oboje byli nietrzeźwi, a kierowca nie miał prawa jazdy. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie, kobieta 2,5 promila. Oboje zostali zatrzymani.

31-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Jego 27-letnia partnerka odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za to, że przemocą starała się zmusić policjantów do zaniechania czynności służbowych. Te przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
A C A B
29 maja 2022 15:55

I bardzo dobrze zrobiła! Chawudepe policji

Polecane
Ogłoszenia