reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W sercu Mazur powstaje gigantyczny, pięciogwiazdkowy hotel

OstródaW sercu Mazur powstaje gigantyczny, pięciogwiazdkowy hotel

Tuż nad Jeziorem Drwęckim powstaje imponujący Hotel Resort Mazury Ostróda. To obiekt w systemie condo – można w nim wykupić apartament i zarabiać na jego wynajmie, nawet do 80 tys. złotych rocznie.

reklama

Hotel Resort Mazury Ostróda będzie dysponował 238 pokojami o powierzchni od 20 do ponad 60 m2. W obiekcie zaplanowano aquapark, spa o powierzchni 400 metrów kwadratowych, centrum konferencyjne na tysiąc osób, siłownię, kręgielnię, salę gier.

Hotel będzie zarządzany przez międzynarodową grupę Radisson Hotel Group pod pięciogwiazdkową marką Radisson Blu. Grupa posiada ponad 1700 hoteli w 120 krajach świata. W Polsce hotele Radisson Blu znajdują się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Świnoujściu i Zakopanem. Ostróda ma być dziewiątym miastem w portfolio grupy.

reklama

Ciekawy jest model inwestycji w Ostródzie, bo hotel ma być zarządzany w systemie condo. Można w nim kupić apartament i zarabiać na jego wynajmie. Ceny zaczynają się od 417 000 zł (jednopokojowy) po 1,263 mln zł (dwupokojowy). Inwestor ma zarobić rocznie od 27948 zł do 78108 zł. Dodatkowo właściciel apartamentu będzie mógł z niego skorzystać przez 21 dni w roku, a umowa ma obowiązywać przez 20 lat.

Za inwestycją w Ostródzie stoi Grupa Europlan, holding inwestycyjny, działający na rynku od 15 lat w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego. Twórcą holdingu jest Artur Kozieja, inwestor, bankier, który przez ponad dwie dekady pracował jako dyrektor inwestycyjny m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim City. Dodatkowo jako wspólnik rodzinnej firmy hotelowej realizował projekty hotelowe na Dolnym Śląsku (Hotel Cieplice i Hotel Karczowiska). W portfolio Europlanu znajdują się m.in. budynek Feniks o pow. 10 tys. m2 w Warszawie, budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. m2. Europlan w ramach inwestycji hotelowych w ostatnim czasie kupił hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie, które po modernizacji otwarto pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip. Grupa Europlan wybudowała także w systemie condo 4-gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Karkonoszach.

reklama

System condo jest coraz bardziej popularny w branży hotelowej. Zdarzają się jednak nietrafione inwestycje. Kilka miesięcy temu zrobiło się głośno o inwestycji Wojciech Żabińskiego na Zanzibarze pod marką Pili Pili, który oferował zakup apartamentów w domach nad oceanem, deklarując zwrot z inwestycji na poziomie 12,5% rocznie. Inwestor oczekiwał wpłaty zaliczki 40% wartości apartamentu, zaś pozostała kwota miała być płatna przy umowie przekazania apartamentu, czyli po zakończeniu budowy. Apartamenty nie zostały jednak oddane do użytku, spółka zawiesiła działalność, a jej właściciel ma problemy z prawem.

źródło: radissonmazury.pl

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×