fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Najbardziej brutalny napad w historii Olsztyna. Prawie doszło do potrójnego zabójstwa

OlsztynNajbardziej brutalny napad w historii Olsztyna. Prawie doszło do potrójnego zabójstwa

Oskarżony Jakub D. trafił do Sądu Okręgowego w Olsztynie za napad na kantor i próbę zabójstwa z użyciem broni palnej. Oskarżonemu grozi dożywocie. Sprawa dotyczy napadu, który miał miejsce w styczniu ubiegłego roku. Według prokuratury Jakub D. dokonał rabunku wraz z kradzieżą 60 złotych monet o łącznej wartości 440 tys. zł z użyciem broni palnej. Co więcej, oddał strzały do trzech osób, usiłując zabić dwie z nich. Oskarżony przyznał się do winy w użyciu broni, jednak odmawia stwierdzenia, że zamierzał zabić ktokolwiek.

reklama

Jak wynika z przesłuchania, oskarżony miał problemy finansowe i chciał ukraść złote monety z kantoru. Był od dłuższego czasu w posiadaniu nielegalnego pistoletu. Chciał przeprowadzić pozorną transakcję, podczas której chciał sprzedać bitcoiny za 500 tys. zł i w zamian otrzymać złote monety. W trakcie transakcji wszczął strzelaninę. W wyniku tego, jedna kobieta i dwóch mężczyzn zostało rannych.

Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gizela Sztetke
6 maja 2022 07:44

Git człowiek

Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?