12 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Najbardziej brutalny napad w historii Olsztyna. Prawie doszło do potrójnego zabójstwa

OlsztynNajbardziej brutalny napad w historii Olsztyna. Prawie doszło do potrójnego zabójstwa
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie trafił akt oskarżenia przeciwko Jakubowi D. podejrzanemu o napad na kantor i usiłowanie potrójnego zabójstwa z użyciem broni palnej – podała w czwartek prokuratura. Oskarżonemu grozi dożywocie.

reklama

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że Jakub D. został oskarżony o dokonanie w styczniu ubiegłego roku w kantorze przy ul. Głowackiego rozboju z użyciem broni palnej i kradzieży 60 złotych monet o łącznej wartości 440 tys. zł, a także o usiłowanie zabójstwa trzech osób. Według śledczych oddał do nich trzy strzały z nielegalnie posiadanego pistoletu. Dwie z tych osób doznały obrażeń ciała, które realnie zagrażały życiu.

„Jak wynika z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego, Jakub D. z uwagi na nietrafione inwestycje finansowe, postanowił dokonać napadu na kantor w Olsztynie w celu kradzieży złotych monet. W związku z tym udało mu się wcześniej nabyć pistolet typu Makarow oraz amunicję do niego” – przekazał Stodolny.

Napad na dostawcę pod ratuszem. Zabrali artykuły spożywcze o łącznej wartości 16 550 zł
reklama

Według prokuratury Jakub D. przyszedł do kantoru przy ul. Głowackiego, gdzie miał rzekomo dokonać wcześniej umówionej transakcji polegającej na sprzedaży bitcoinów za 500 tys. zł, a następnie zakupienia za tę kwotę złotych monet.

„Podczas tej pozornej transakcji, Jakub D. użył broni palnej, oddając jeden strzał do kobiety, a następnie poprzez drzwi łazienkowe oddał kolejny strzał, do osób blokujących te drzwi, w wyniku czego, jeden z mężczyzn został postrzelony, a drugi oddalił się, wzywając pomocy. Następnie Jakub D. oddał strzał do rannego już mężczyzny, po czym zabrał z kantoru przygotowane wcześniej monety i zbiegł z miejsca zdarzenia” – podała prokuratura.

reklama

Po napadzie wszczęto intensywne śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania podejrzanego już następnego dnia. Jakub D. podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do dokonania rozboju i nielegalnego posiadania broni palnej. Zaprzeczył przy tym, by jego zamiarem było pozbawienie kogokolwiek życia. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Napad na dostawcę pod ratuszem. Zabrali artykuły spożywcze o łącznej wartości 16 550 zł

Więcej na ten temat w artykule: Strzelanina na ul. Głowackiego. Co nowego w sprawie napadu na kantor?

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama