13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022

Za co kochamy płyty indukcyjne?

Płyty indukcyjne powoli wypierają gazowe i elektryczne palniki, które nie dość, że są mało ekologiczne, to jeszcze mogą powodować zagrożenie dla naszego zdrowia. Stosunkowo duży koszt początkowy nie odstrasza, bo każdy z nas zdaje sobie sprawę, że płyty indukcyjne posiadają zdecydowanie więcej zalet, niż wad. Dlaczego są tak popularne i czy faktycznie warto je kupić do remontowanego domu, czy mieszkania? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Ekonomiczne i szybkie podgrzewanie jedzenia

Jeśli zdecydujemy się na markową indukcję, a taką bez wątpienia jest płyta indukcyjna Amica, możemy liczyć, że każda potrawa będzie wymagała od nas zdecydowanie krótszego gotowania. Dlaczego? Ano dlatego, że kuchnia indukcyjna działa w kompletnie inny sposób od klasycznych kuchenek gazowych czy płyt elektrycznych. Tutaj wzrost temperatury jest tak szybki, że efekt widoczny jest gołym okiem, a jedzenie po prostu szybciej się gotuje. Dzięki temu krócej używamy kuchenki, co przyczynia się do sporych oszczędności. To właśnie dlatego mówi się, że używanie indukcji może obniżyć nasze rachunki o 20, a nawet 30%.

Bezpieczeństwo, którego nie sposób nie zauważyć

Płyty indukcyjne zapewniają nam pełne bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do kuchni gazowych i elektrycznych nie mogą poparzyć, bo wcale się nie nagrzewają, a ich obsługa jest banalnie prosta. Kuchnie indukcyjne można kupić w wersjach 2, 3 i 4 palnikowych, dlatego bez większego problemu dopasujemy je do własnych preferencji. Bardzo ważną ich zaletą jest brak konieczności podciągania do kuchni instalacji gazowej. Brak gazu to czystsze powietrze w domu i gwarancja bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne, jeśli posiadamy dzieci, które mogą w każdej chwili podejść do kuchenki gazowej i przekręcić kurek, co skutkować będzie ulatnianiem się trującego gazu.

Dobra płyta indukcyjna Whirlpool to gwarancja pełnego bezpieczeństwa w każdych warunkach. Warto pamiętać, że indukcja wytwarza taką ilość energii, jaka może zostać przekazana, by odpowiednio rozgrzać garnek. Badania jednoznacznie pokazują, że w tym przypadku nie ma miejsca na większe straty, bo blisko 95% energii jest wykorzystana.

Jaką płytę indukcyjną wybrać do własnej kuchni?

Na rynku znaleźć można naprawdę bogaty wybór indukcji od różnych producentów. Najważniejsze, by w trakcie wyboru dobrze dopasować ilość palników, w jakie wyposażone będzie nasza kuchnia do swoich potrzeb. Jest to o tyle ważne, że zbyt mała ich ilość może powodować pewne niedogodności i mocno utrudniać codziennego gotowanie. Jeśli chodzi o samą firmę, to wybór nie jest prosty. Na rynku znaleźć można przynajmniej kilka modeli wartych naszej uwagi. Jednym z nich bez wątpienia będzie znana i lubiana płyta indukcyjna Samsung.

Płyty indukcyjne marki Samsung

To urządzenia uwielbiane przez amatorów gotowania, ale równie dobrze sprawdzą się w profesjonalnej kuchni. Bardzo dobra jakość i solidne wykonanie sprawiają, że cieszą się ogromną popularnością. Urządzenia zapewniają szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają codzienną pracę i jeszcze mocniej ją przyspieszają. To rozwiązanie prawdziwie bezawaryjne, dlatego możemy mieć pewność, że dobrze podłączone będzie nam służyć przez wiele lat bez większych problemów.