12 C
Olsztyn
środa, 25 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wielki dramat i nieszczęście. Dach nad głową straciło 7 rodzin i około 20 osób

OlsztynWielki dramat i nieszczęście. Dach nad głową straciło 7 rodzin i około...

Wielki dramat i nieszczęście w Nowych Włókach, gdzie w niedzielę 27 marca w późnych godzinach wieczornych wybuchł pożar w wielorodzinnym budynku po dawnej szkole. Dach nad głową straciło 7 rodzin i około 20 osób!

reklama

Na szczęście nikt nie zginął i nie odniósł obrażeń, mieszkańcy zdążyli opuścić budynek. Z ogniem, który trawił dach i poddasze, walczyły wszystkie jednostki OSP z Gmina Dywity: OSP Brąswałd, OSP Tuławki, OSP Spręcowo i OSP Kieźliny, a także OSP Jeziorany, OSP Dobre Miasto oraz jednostki PSP z Olsztyna.

Z racji dużych rozmiarów budynku, a także jego wysokości, działania ratowniczo-gaśnicze wymagały użycia podnośnika.

reklama

Na miejscu zdarzenia obecny był wójt Daniel Zadworny, który na świetlicy wiejskiej spotkał się z pogorzelcami. – To dramat mieszkańców, którzy zamiast układać się do snu musieli uciekać ze swoich domów – mówi wójt Daniel Zadworny. – Będziemy robić wszystko, żeby ich wesprzeć i pomóc, jak najszybciej wrócić do domu. Póki co mieszkańcy sami ulokowali się na nocleg u swoich rodzin, sąsiadów i znajomych. W poniedziałek na miejscu będą pracownicy GOPS, którzy będą chcieli zapoznać się z indywidualną sytuacją każdej z rodzin. Wiadomo już, że najmocniej ucierpiały mieszkania na najwyższych piętrach budynku.

17-latek rozbił BMW na al. Piłsudskiego

– W takich przypadkach możemy przyznać zasiłek celowy i pomoc doraźną na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb – wyjaśnia Teresa Cejmer, kierownik GOPS Dywity. Gmina czeka na wizytę w Nowych Włókach nadzoru budowlanego, który wyda decyzję, co do dalszych losów budynku. Pracuje też nad możliwie szybkim zabezpieczeniem dachu.

reklama

Planowana jest zbiórka finansowa na pomoc pogorzelcom, bo remont dachu i stropu będą bardzo kosztowne. Będziemy Państwa informować o założonej zbiórce. Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć pogorzelców indywidualnie, może kontaktować się z Danutą Grabowską, sołtysem Nowych Włók (tel. 506 058 033), która niestety również ucierpiała w pożarze.






źródło: Gmina Dywity

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×