20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Rozbój pod sklepem w Olsztynie. Napastnik zaatakował dwóch mężczyzn

OlsztynRozbój pod sklepem w Olsztynie. Napastnik zaatakował dwóch mężczyzn

W pobliżu jednego z olsztyńskich sklepów doszło do rozboju. Napastnik zaatakował dwóch mężczyzn, a następnie ukradł im kilka piw. Już po chwili został ustalony i zatrzymany przez olsztyńskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w środę (09.02.2022r.) na terenie Olsztyna.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna spotkał swoich dwóch znajomych w pobliżu jednego ze sklepów. Po chwili rozmowy, zażądał od nich wydania 6 piw, które przed chwilą kupił jeden z nich. Gdy pokrzywdzeni mu odmówili, napastnik miał ich zaatakować uderzając pięściami po twarzy i kąpiąc po ciele. Ostatecznie agresor zabrał alkohol i oddalił się w nieznanym kierunku.

reklama

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast na miejsce skierował patrole. Policyjni wywiadowcy szybko ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego. Funkcjonariusze z pomocą strażaków siłowo dostali się do wnętrza mieszkania, gdzie ukrywał się mężczyzna. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Olsztyna.

Był on w chwili zatrzymania kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem szczegółów sprawy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 36-latek usłyszał zarzut rozboju.

Okazało się, że będzie on odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. W piątek (11.02.2022r.) decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Yankes
15 lutego 2022 10:02

“napastnik miał ich zaatakować uderzając pięściami po twarzy i kąpiąc po ciele”, niezły napastik, pobił, a potem wykąpał

Polecane