0
-3.9 C
Olsztyn
piątek, 20 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

„Akcja Zima” na pełnych obrotach

Olsztyn"Akcja Zima" na pełnych obrotach

Prawdziwy atak zimy w Olsztynie i w regionie. Ostatnie kilkanaście godzin to niemal nieustające opady śniegu, które dały się we znaki mieszkańcom oraz służbom odpowiadającym za bezpieczeństwo.

reklama

Trzynastocentymetrowa warstwa śniegu powitała w piątkowy poranek olsztynian. Kolejne godziny i dni również zapowiadają się śnieżnie.

Jak informują meteorolodzy, przez cały piątek na terenie stolicy Warmii i Mazur ma przybyć kolejnych kilka centymetrów śniegu. To sprawia, że siły odpowiadające za utrzymanie dróg i chodników są zaangażowane w stu procentach.

reklama

– O czwartkowego południa do piątkowego poranka zużyliśmy rekordowe 310 ton materiałów – informuje dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc. – Na ulicach i chodnikach pracuje cały sprzęt, jakim dysponujemy. W magazynach zostało nam w tej chwili około 1000 ton soli, piasku i mieszanki.

Przypomnijmy, że jezdnie w zależności od przypisanych im kategorii posypywane są: I – tylko solą, II – mieszanką soli z piaskiem, III – tylko piaskiem.

– Priorytetem są naturalnie ulice tranzytowe, z komunikacją autobusów miejskich i ważnymi obiektami publicznymi – mówi Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie. – To tzw. ulice I kolejności. W Olsztynie jest ich łącznie 93, a wśród nich m.in. ul. Artyleryjską, ul. Bałtycką, ul. Dworcową czy al. Sikorskiego i al. Wojska Polskiego.

Według meteorologów opadów śniegu można spodziewać się przez cały weekend. Nie będą jednak tak intensywne, jak w ostatnich godzinach.

Drogowcy utrzymują w tym sezonie blisko 300 km jezdni, ponad 211 tys. metrów chodników przy jezdniach na osiedlach, ponad 35 tys. metrów chodników poza pasami drogowymi, około 17 tys. m2 schodów i ponad 400 przejść dla pieszych.

źródło: UM Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Wnętrze, do którego chce się wracać. Jak urządzić przytulne mieszkanie?

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz bardziej cenimy wnętrza „z duszą”.

Zastosowanie folii pryzmowej

Co to jest folia do pryzm?

Giełda kolekcjonerska w Olsztynie. Sprawdź, czy twoje pamiątki mają wartość

III Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska odbędzie się w niedzielę 22 lutego w godzinach 9:00–13:00.

Żabson po raz pierwszy wystąpi na Kortowiadzie!

Wyjątkowa postać na polskiej scenie rapowej.

III Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska już 22 lutego

Spotkanie kolekcjonerów i pasjonatów historii.

Masz je w domu i nawet o tym nie wiesz. Ile naprawdę są warte?

Co sprawia, że jedne okazy mają wartość, a inne nie?

Oleje silnikowe do ciągników i maszyn budowlanych – co warto wiedzieć przed zakupem?

Kilka parametrów ma bardzo duże znaczenie dla żywotności silnika.

Mini prostownica – Twoja tajna broń na bad hair day!

Kompaktowy sprzęt do stylizacji włosów na ratunek!

Jak podkład wpływa na komfort użytkowania paneli?

Odczucia podczas chodzenia – stabilność kontra sprężystość.

Placówki edukacyjne Art School i Radość rozpoczęły rekrutację 2026/2027. Miejsce, w którym liczy się dziecko

Art School i Radość w Olsztynie ruszają z naborem do żłobków, przedszkoli i niepublicznej szkoły podstawowej

Jak dobrać organizery do szuflad kuchennych do konkretnych wymiarów zabudowy?

Uniwersalne wkłady często okazują się zbyt małe lub nieefektywnie wykorzystują przestrzeń.
reklama
reklama