fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 18 stycznia, 2022
reklama

Strażacy będą pomagali w przygotowaniu dla dzieci. Rusza akcja „Bezpieczne Lodowiska”

reklama

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zimą oraz podczas zbliżających się ferii zimowych w 2022 roku strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne Lodowiska 2022” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach.

Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2022” polega na pomocy strażaków w przygotowaniu ślizgawek na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich lub osiedli mieszkaniowych.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem udzielenia pomocy strażaków jest właściwe przygotowanie, przez zgłaszającego, terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek. Za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator ślizgawki.

reklama

Aby uzyskać pomoc jednostek Państwowej Straży Pożarnej na terenie Miasta i powiatu olsztyńskiego należy skontaktować się z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie pod adresem [email protected]

Czytaj też:  NFZ uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych

Osobą wyznaczoną do udzielania dodatkowych informacji w tej sprawie jest bryg. Tomasz Sobkowicz tel. 690 453 851.