fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Driftował po Olsztynie. Policjanci nie mogli uwierzyć gdy zobaczyli kto siedział za kierownicą

reklama

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który „driftował” po ulicach jednego z olsztyńskich osiedli. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 15-latek, a jego pasażerem był 17-letni kolega. Nieletni kierowca za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W czwartek (30.12.2021r.) olsztyńscy policjanci na jednej z osiedlowych ulic zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca umyślnie wprowadzał pojazd w poślizg, tym samym stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy za kierownicą auta siedział 15-letni mieszkaniec Olsztyna. W pojeździe przebywał również 17-letni pasażer.

Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że pojazd którym jechał nieletni nie miał aktualnych badań technicznych i polisy OC. Jak ustalili policjanci, 15-latek zabrał kluczyki od osobowego volkswagena należącego do jego znajomego i wspólnie z innym kolegą postanowił pojeździć autem po okolicy. Nieletni kierowca ostatecznie został przekazany rodzicom. Z interwencji policjanci sporządzili stosowną dokumentację. 15-latek za szereg wykroczeń drogowych odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnim.

Czytaj też:  W szpitalu w Olsztynie zmarł 15-latek chory na COVID-19
reklama

źródło: KMP Olsztyn