fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Minister Niedzielski ujawnia kiedy powrót dzieci do szkoły jest najbardziej prawdopodobny

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Powrót dzieci do szkoły 10 stycznia to najbardziej prawdopodobny scenariusz – mówi szef MZ Adam Niedzielski. Jeśli przesilenie zakażeń omikronem będzie pod koniec stycznia, dzieci wrócą do szkoły, jeśli jednak nastąpi przyśpieszenie epidemiczne, będziemy musieli podejmować bardziej krytyczne decyzje – dodał.

Niedzielski pytany w czwartek o powrót dzieci do szkoły 10 stycznia odparł: „Chciałbym powiedzieć, ze 100-procenotwą pewnością, że tak będzie i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale my cały czas bardzo uważnie obserwujemy, co się dzieje, jeśli chodzi o rozwój infekcji związanych z omikronem”.

„Pierwsze informacje, które słyszymy lub które widzimy w literaturze naukowej mówią o tym, że wirus jest bardziej zakaźny, chociaż z drugiej strony pierwsze sygnały mówią o tym, że liczba, czy procent hospitalizacji jest nieco mniejszy niż w przypadku delty” – podkreślił minister.

reklama

„Nasze prognozy, które widzimy na modelach, czy na prognozach eksperckich, mówią o tym, że ewentualne przesilenie, czyli ta sytuacja, w której zacznie już na masową skalę pojawiać się omikron i będzie również dominował, jeśli chodzi o strukturę nowych zakażeń, mówią o tym, że zacznie się tak dziać pod koniec stycznia” – poinformował szef MZ.

Czytaj też:  Warmińsko-mazurskie. Szkoły wróciły do nauki stacjonarnej. Jaka frekwencja?
reklama

„Jeżeli ten scenariusz byłby realizowany, tak jak zakładamy, że ewentualne przesilenie może pojawić się w styczniu, to dzieci raczej do szkoły wrócą na ten krótki czas, bo czekają nas ferie. Natomiast jeśli byśmy widzieli, że przyśpieszenie epidemiczne ma miejsce wcześniej, będziemy niestety musieli podejmować bardziej krytyczne decyzje” – podkreślił Niedzielski. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama