0
3.8 C
Olsztyn
piątek, 19 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

W Polsce zmarło 90 306 osób z COVID-19. Ile dziś?

WiadomościW Polsce zmarło 90 306 osób z COVID-19. Ile dziś?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że po przeprowadzeniu badań potwierdzono 22 097 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło w sumie 592 osoby z powodu COVID-19.

reklama

Nowe przypadki zakażeń odnotowano w kolejności województw: śląskim (2901), mazowieckim (2810), dolnośląskim (2007), wielkopolskim (1995), małopolskim (1737), łódzkim (1497), pomorskim (1380), zachodniopomorskim (1295), kujawsko-pomorskim (1274), warmińsko-mazurskim (998), opolskim (939), podkarpackim (823), lubuskim (786), lubelskim (685), świętokrzyskim (533) i podlaskim (277).

Ministerstwo podało również, że brakuje dane adresowe dla 160 nowo potwierdzonych zakażeń, a zostaną one uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

reklama

Ponadto, w wyniku COVID-19 zmarło 177 osób, a 415 z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami. W sumie 592 osoby zmarły.

Miesiąc temu, 16 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 590 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, a z powodu choroby zmarło 282 osoby z COVID-19.

Od 4 marca zeszłego roku, gdy odnotowano w Polsce pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2, stwierdzono 3 903 445 przypadków. W wyniku COVID-19 zmarło w sumie 90 306 osób.

źródło: PAP

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak serwery GTA 5 Roleplay stały się fenomenem kulturowym

Dlaczego ludzie są zafascynowani odgrywaniem ról?

Psychologia przyciągania uwagi: dlaczego lubimy tych, których lubimy

Podstawowe czynniki wpływające na atrakcyjność.

Prawdziwy sekret płynnego streamowania

Profesjonalne posunięcie dla kinomaniaków.

Jak działa zawór antyskażeniowy?

W instalacjach wodociągowych, zarówno przemysłowych, jak i tych spotykanych w budynkach mieszkalnych, istotną rolę odgrywa ochrona jakości wody.

Rzut monetą, algorytm czy tarot? Jak naprawdę podejmujemy decyzje w 2025 roku

Algorytmy, losowość i proste odpowiedzi „tak” lub „nie”. Psychologia decyzji w 2025 roku i powód, dla którego szukamy prostoty w świecie nadmiaru.

Maryla Rodowicz wystąpi w maju na Plaży Kortowskiej!

Królowa polskiej estrady zaśpiewa podczas Kortowiady 2026.

Kursy maturalne z biologii i chemii w Olsztynie

Dlaczego warto korzystać z kursów maturalnych?

Jak wspierać organizm przy intensywnym treningu?

Odpowiednio dobrane preparaty mogą stanowić praktyczne wsparcie codziennego stylu życia.

Bransoletki męskie – jak je nosić i z czym łączyć?

Coraz więcej panów sięga po dodatki, które podkreślają ich styl i charakter.

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.
reklama
reklama