fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Zmarł Kamil Durczok. Miał 53 lata

reklama

Zmarł 53-letni dziennikarz i publicysta Kamil Durczok. We wtorek rano jego przyjaciele i portale branżowe udostępnili w mediach społecznościowych informację o jego śmierci.

Według press.pl Durczok zmarł we wtorek rano w katowickim szpitalu. Dziennikarz miał krwotok.

Kamil Durczok urodził się w Katowicach w 1968 roku, gdzie rozpoczął pracę dziennikarską – najpierw w studenckiej rozgłośni radiowej „Egida”, a następnie w rozgłośniach radiowych TOP i TVP Katowice.

reklama

W Telewizji Polskiej pracował od 1993 do 2006 roku, od 1996 r. – na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. „Wiadomości”, był też autorem wywiadów na antenie RMF FM. W 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym „Faktów”.

Wszystko zmieniło się po artykule tygodnika Wprost z 2015 r. (wyjaśniającego szykany w TVN). Od tego czasu Kamil Durczok pojawia się w przestrzeni publicznej jako osoba z coraz większymi problemami. TVN rozstał się z nim w marcu 2015 r. W 2019 r., został wydawcą i redaktorem naczelnym polskiego serwisu Silesion.pl.

Czytaj też:  Pobił dotkliwie swego ojca. Następnego dnia zmarł w szpitalu

Press.pl podaje, że Durczok jest laureatem kilku branżowych nagród, m.in. Nagroda Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złota Telekamera w kategorii Informacja (2008) oraz Wiktor dla najbardziej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). Kilka lat temu zachorował na raka. Napisał książkę o swojej walce z rakiem. „Zyskuje życie”.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama