9 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Wyrok ws. postrzelenia na polowaniu

ElblągWyrok ws. postrzelenia na polowaniu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kara więzienia w zawieszeniu oraz zapłata nawiązki w kwocie 150 tys. zł na rzecz pokrzywdzonego – taki wyrok usłyszał w środę przed Sądem Okręgowym w Elblągu mężczyzna, który postrzelił na polowaniu swego kolegę. Myśliwy myślał, że strzela do dzika.

reklama

Jak poinformował w środę rzecznik sądu okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski, Sąd Okręgowy w Elblągu, rozpatrując apelację od wyroku sądu I instancję, zmienił zaskarżony wyrok tylko w ten sposób, że w miejsce środka kompensacyjnego w postaci zadośćuczynienia orzekł od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w kwocie 150 tys. zł, utrzymując wyrok sądu I instancji w pozostałej części.

Oskarżony Maciej M. został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat; oskarżonego zobowiązano w tym czasie do powstrzymywania się od uczestniczenia w polowaniach.

reklama

W czerwcu 2018 roku, w podelbląskim Przezmarku, dwóch myśliwych zasadziło się na dzika. Polowanie jednak miało dramatyczny finał. Maciej M. zamiast zwierza postrzelił swojego kolegę. Kula przebiła klatkę piersiową mężczyzny, rozrywając płuco i łamiąc żebra. Pokrzywdzony przeżył.

Maciejowi M. zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jego proces ruszył w marcu 2019 roku. Oskarżony, przekonywał, że całe zdarzenie to nieszczęśliwy wypadek. Myślał, że strzela do dzika, a kolega znajduje się w innym miejscu.

reklama

źródło: PAP

zobacz też: Jak wygląda nocne polowanie?

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama