14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

W misji medycznej do Rumunii uczestniczą strażacy z woj. warmińsko-mazurskiego

WiadomościW misji medycznej do Rumunii uczestniczą strażacy z woj. warmińsko-mazurskiego

Jedenastu ratowników medycznych z Państwowej Straży Pożarnej bierze udział w misji medycznej do Rumunii. W skład Polskiej Misji Medycznej wchodzi 13 lekarzy oraz 31 ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy wesprą tamtejsze szpitale w walce z COVID-19. Wśród ratowników medycznych jest pięciu z woj. warmińsko-mazurskiego, czterech z woj. mazowieckiego, po jednym z woj. kujawsko-pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Polska grupa medyczna będzie działała na terenie Rumunii przez dwa tygodnie – do 10 listopada.

reklama

Polska Misja Medyczna zostanie wysłana do Rumunii, która boryka się z niezwykle trudną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19. Rumunia należy do krajów europejskich o najniższym współczynniku zaszczepienia. W pełni zaszczepionych jest jedynie 34 proc. dorosłych, podczas gdy średnia unijna wynosi 74 procent. W ubiegłym tygodniu liczba zgonów związanych z COVID-19 przekroczyła 500, co stanowi najwyższy bilans od początku pandemii. Ponad 90 proc. ofiar śmiertelnych nie było zaszczepionych.

Żródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gosia
28 października 2021 23:33

sScy są najbardziej przez nas cenioną, szanowaną i lubianą grupą mundurową! Żadnej polityki i ciężka, niebezpieczna praca dla społeczeństwa.Wyrazy szacunku…

A tak
28 października 2021 20:12

A co dostaną dacie?!!!! Bahahaha

Polecane
Ogłoszenia