-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwa pościgi olsztyńskich policjantów za kurierami nielegalnych imigrantów

WiadomościDwa pościgi olsztyńskich policjantów za kurierami nielegalnych imigrantów

W weekend, policjanci z olsztyńskiego oddziału prewencji, zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowych. Jeden z nich przewoził nielegalnych imigrantów i wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu. Drugi natomiast, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Okazało się, że przyjechał odebrać z okolic Hajnówki osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę kraju. Obaj usłyszeli już zarzuty.

reklama

W sobotę rano, w Sacharewie, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie zauważyli dostawczego peugeota na poznańskich numerach rejestracyjnych. Kierowca jednak zlekceważył polecenia policjantów do  zatrzymania się i zaczął uciekać w kierunku Hajnówki. W trakcie pościgu popełniał szereg wykroczeń między innymi jechał lewą stroną drogi, nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i rozmawiał przez telefon. Po przejechaniu około dwóch kilometrów policjantom udało się zajechać kierowcy peugeota drogę i zmusić go do zatrzymania. Okazało się, że za kierownicą dostawczego auta siedział 51-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W swoich drzwiach miał jeszcze otwartą butelkę piwa. W trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. 51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Jak ustalili hajnowscy policjanci mężczyzna przyjechał na Podlasie, aby odebrać z okolic Hajnówki grupę nielegalnych imigrantów. Wczoraj usłyszał zarzuty: usiłowania umożliwienia innym osobom nielegalnego pobytu na terytorium naszego kraju, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w niedzielę, z samego rana, również olsztyńscy policjanci, na ulicy Hajnowskiej w Narewce zauważyli mazdę na lubelskich numerach rejestracyjnych. Pomimo wydania kierowcy poleceń do zatrzymania się, nie zareagował on i zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali samochód kilka ulic dalej. Okazało się, że za kierownicą mazdy siedział 27-letni obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka w Polsce. Mężczyzna przewoził 10 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj kierowca mazdy usłyszał już zarzuty pomocy imigrantom w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Dwa pościgi olsztyńskich policjantów za kurierami nielegalnych imigrantów Wiadomości
reklama

źródło: KPP Hajnówka

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz
28 października 2021 18:33

Doje.. bać bezwzględnie kraty.

Popularne