-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nagranie olsztyńskiego filmowca z Parku Kusocińskiego wywołuje łzy w oczach

WiadomościNagranie olsztyńskiego filmowca z Parku Kusocińskiego wywołuje łzy w oczach

reklama

Wiele strat wichura wyrządziła w Parku Kusocińskiego w Olsztynie i przylegającej do niego ul. Kościńskiego – drzewa przewróciły się tam na sześć samochodów i uszkodziły je. Kilka drzew spadło też na tym osiedlu na garaże.

*nagranie z Parku Kusocińskiego

reklama

W związku z nawałnicą, jaka przeszła nad Olsztynem straż pożarna w samym mieście odnotowała wczoraj do godz. 18:00 ponad 40 zdarzeń, m.in. zerwanie fragmentu dachu z hali targowej „Zatorzanka”. W powiecie olsztyńskim odnotowano drugie tyle zdarzeń, m.in. auto uderzyło w drzewo, które spadło na ulicę tuż przed jego maską.

Silna nawałnica, która tuż przed godz. 15 przeszła nad Olsztynem, spowodowała wiele szkód materialnych. Najgorzej sytuacja wygląda w Parku Kusocińskiego. Dziś ludzie z okolicznych bloków przychodzą tu zobaczyć okolicę na własne oczy. Niektórzy dosłownie płaczą z powodu tego co zastali. Jedna z pań powiedziała nam: – Mój ojciec te drzewa sadził, ja się przy tych drzewach wychowałam, a moje dzieci się tu bawiły. Teraz nie ma nic.

Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie przed oblodzeniem
reklama

Na miejscu był olsztyński filmowiec Wiesław Jackowski, który pojechał na miejsce i udostępnił nam nagranie.

W piątek na Warmii i Mazurach też ma silnie wiać. IMGW ostrzega, że w 18 powiatach regionu wiatr ma osiągać prędkość do 45 km/h w porywach do 80 km/h. Ostrzeżenie obejmuje powiaty: bartoszycki, działdowski, ełcki, giżycki, gołdapski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, nowomiejski, olecki, Olsztyn, olsztyński, ostródzki, piski, szczycieński i węgorzewski. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
23 października 2021 07:37

Redaktorze bardzo jesteś uczuciowy

Popularne

Meteorolog: oprócz mrozów i śnieżyc czeka nas gołoledź, będzie ślisko na drogach i chodnikach