3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Nagranie olsztyńskiego filmowca z Parku Kusocińskiego wywołuje łzy w oczach

WiadomościNagranie olsztyńskiego filmowca z Parku Kusocińskiego wywołuje łzy w oczach

W ostatnim czasie Olsztyn nawiedziła silna wichura, która przyniosła za sobą wiele strat. Najbardziej ucierpiał Park Kusocińskiego oraz przylegająca do niego ulica Kościńskiego, gdzie przewrócone drzewa uszkodziły sześć samochodów oraz kilka garaży. Na terenie miasta oraz powiatu olsztyńskiego odnotowano ponad 80 zdarzeń – w tym też zerwanie fragmentu dachu z hali targowej “Zatorzanka”.

reklama

Jednym z miejsc, w których szkody były szczególnie dotkliwe, jest właśnie Park Kusocińskiego. Mieszkańcy okolicznych bloków z niedowierzaniem przyglądają się zniszczeniom. Jedna z pań wspomina: “Mój ojciec te drzewa sadził, ja się przy tych drzewach wychowałam, a moje dzieci się tu bawiły. Teraz nie ma nic.” Nagranie, które przedstawia dramatyczne skutki wichury, zostało ujęte przez olsztyńskiego filmowca, Wiesława Jackowskiego.

Prognozuje się, że w najbliższym czasie także Warmia i Mazury zostaną dotknięte silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o prędkości wiatru dochodzącej do 80 km/h w porywach w 18 powiatach regionu.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
23 października 2021 07:37

Redaktorze bardzo jesteś uczuciowy

Polecane
Ogłoszenia