fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Wykryto zakażenia COVID-19 w szpitalach z regionu!

reklama

W kilku szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego zanotowano w ostatnich dniach zakażenia pacjentów i personelu medycznego koronawirusem – podał wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Od poniedziałku w Ostródzie ruszy izolatorium dla 30 osób.

Zakażenia koronawirusem wykryto w ostatnich dniach na oddziałach w szpitalach w Braniewie, Fromborku i w Biskupcu. W trakcie są badania, które mają potwierdzić lub wykluczyć zakażenia w kolejnych szpitalach.

„Zakażenia odnotowujemy zarówno wśród pacjentów danych oddziałów, jak i personelu medycznego. Zdarza się, że pozytywne wyniki mają osoby zaszczepione, przy czym niektóre z nich praktycznie nie odczuwają żadnych objawów i mogą dalej pracować” – podał Dzisko.

reklama

Dodał, że zakażeni koronawirusem pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala są odsyłani do domów, a ci, którzy ciężej przechodzą zakażenie trafiają na oddziały covidowe w szpitalach w Nidzicy i w Szczytnie.

Od poniedziałku w Ostródzie rozpocznie działalność izolatorium. Mogą do niego trafiać osoby, które nie muszą być hospitalizowane, ale nie mają warunków, aby w izolacji przebyć chorobę. Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że izolatorium będzie mieściło się w hotelu Promenada i będzie w nim mogło przebywać 30 osób.

Czytaj też:  Warmińsko-mazurskie. Akcja "Znicz": trzy wypadki drogowe, 62 kolizje, 11 pijanych kierowców

Z powodu koronawirusa nauka hybrydowa prowadzona jest w ponad 30 szkołach w regionie.

Od środy w regionie działają wspólne patrole pracowników sanepidu i policji. Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski poinformował, że od poniedziałku policja zanotowała 2,8 tys. osób bez maseczek.

„Wystawiono 67 mandatów i skierowano 14 wniosków o ukaranie do sądów” – podał Markowski. Podkreślił, że w ostatnich dniach sąd w Elblągu ukarał grzywną 2 tys. zł osobę, która na kwarantannie wyszła z domu.

Janusz Dzisko poinformował, że w regionie za 99 proc. zakażeń COVID-19 odpowiada wariant delta.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama