11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wykryto zakażenia COVID-19 w szpitalach z regionu!

WiadomościWykryto zakażenia COVID-19 w szpitalach z regionu!

Kilka szpitali na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odnotowało zakażenia pacjentów i personelu koronawirusem – poinformował wojewódzki inspektor sanitarny, Janusz Dzisko. Izolatorium dla 30 osób rozpocznie działalność od poniedziałku w Ostródzie.

reklama

Badania wciąż trwają, aby potwierdzić lub wykluczyć zakażenia w kolejnych szpitalach, ale już teraz odnotowano takie przypadki w Braniewie, Fromborku i Biskupcu. Dzisko podkreśla, że wyniki pozytywne badania mają również osoby zaszczepione, a niektóre z nich praktycznie nie odczuwają żadnych objawów i dalej mogą pracować.

Jeśli stan zdrowia zakażonych pacjentów na to pozwala, są oni odsyłani do domu, natomiast ci, którzy ciężko przechodzą chorobę, trafiają na oddziały covidowe w szpitalach w Nidzicy i Szczytnie. Izolatorium w Ostródzie będzie umożliwiać pobyt dla pacjentów, którzy nie muszą być hospitalizowani, ale nie dysponują warunkami, aby w izolacji przebyć chorobę.

reklama

W regionie prowadzona jest nauka hybrydowa w ponad 30 szkołach. Od środy w regionie działają wspólne patrole pracowników sanepidu i policji, a od poniedziałku policja zanotowała 2,8 tysięcy osób bez maseczek. W wyniku tego wystawiono już 67 mandatów i skierowano 14 wniosków o ukaranie do sądów. W ostatnich dniach sąd w Elblągu ukarał grzywną 2 tys. zł osobę, która wyszła z domu na kwarantannie.

W regionie za 99% zakażeń COVID-19 odpowiada wariant delta.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia