fbpx
-4 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Pies Vox wytropił szajkę nieletnich złodziejaszków

reklama

Zaledwie dwie godziny po zgłoszeniu kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego na terenie gminy Biskupiec nowomiejscy policjanci ustalili podejrzanych o dokonanie tych czynów. Sprawcami okazało się kilkoro nieletnich mieszkańców tej samej gminy. W ich ustaleniu pomógł policyjny pies Vox z iławskiej komendy Policji. Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd.

W poniedziałek (18.10.2021r.) ok. godz. 19:00 policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego w jednej z miejscowości na terenie gminy Biskupiec. Zginęły stamtąd elektronarzędzia, m.in. wiertarka, szlifierka, wyrzynarka, przecinak elektryczny, zakrętarka, piła elektryczna i kątówka, stacja ładująca i akumulatory o łącznej wartości ok. 3000 złotych.

Policjanci, którzy pracowali przy tym zdarzeniu zdecydowali o ściągnięciu na miejsce włamania psa tropiącego. Ta decyzja okazała się trafna, ponieważ policyjny czworonóg służący na co dzień w iławskiej komendzie Policji szybko doprowadził funkcjonariuszy do sprawców zdarzenia. Na wskazanej przez Voxa posesji funkcjonariusze znaleźli skradzione wcześniej przedmioty.

Czytaj też:  Podpalił dom wielorodzinny z ludźmi w środku
reklama

Wśród fantów policjanci znaleźli także pochodzące z innych włamań przedmioty, min. dwa opakowania silikonu i przemalowany już przez nich kask motocyklowy skradziony trzy dni wcześniej na terenie sąsiedniej wsi. Sprawcami tych włamań okazało się kilku nieletnich mieszkańców gminy Biskupiec. Podczas przeszukania u jednego z nich policjanci znaleźli także woreczek z marihuaną.

Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama