fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Co z tegorocznym Sylwestrem Miejskim? Ratusz i MOK uciekają od odpowiedzialności

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Od dwóch lat w Olsztynie nie było Sylwestra Miejskiego. Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury nie biorą na siebie odpowiedzialności za to wydarzenie.

W 2019 roku Sylwester Miejski nie odbył się ze względu na brak funduszy na jego organizację. Rok później nie zorganizowano go z powodu pandemii. Czy w tym roku mieszkańcy Olsztyna będą mieli okazję wziąć udział w takim wydarzeniu?

Postanowiliśmy zapytać o to Urząd Miasta w Olsztynie. Zwróciliśmy się do Ratusza, aby dowiedzieć się czy organizacja Sylwestra Miejskiego jest w tym roku w planach – jeśli tak, to czego mogą spodziewać się mieszkańcy.

reklama

– Kilka lat temu organizację tego wydarzenia przejął Miejski Ośrodek Kultury – odpowiedział nam Patryk Pulikowski z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego.

Odezwaliśmy się więc do Miejskiego Ośrodka Kultury, któremu zadaliśmy te same pytania.

– W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie informuję, iż organizacja miejskiego sylwestra nie jest i – według mojej najlepszej wiedzy – w ostatnich latach nigdy nie była zadaniem, za realizację którego odpowiadał MOK.

Czytaj też:  Dwie rodziny straciły dach nad głową

Wydaje mi się, że po informacje dotyczące organizacji tego wydarzenia w tym roku należy zwrócić się do urzędu miasta.

Jeżeli chodzi o nasze działania grudniowe, to w ramach swoich statutowych zadań MOK miedzy innymi realizował w ostatnich dwóch latach Warmiński Jarmark Świąteczny oraz od kilku lat organizuje grudniowy koncert na zakończenie roku (na przykład koncert Nosowskiej z 2018 roku lub z 2019 roku Voo Voo Przekrojowo) – odpowiedział nam Piotr Podgórski z Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Okazało się, że za organizację Sylwestra Miejskiego nie odpowiada ani jedna, ani druga instytucja. Nadzieja pozostała więc w Jarmarku Świątecznym, którego organizacja również stoi pod znakiem zapytania.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama