14 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zła młodzież w Dobrym Mieście. Sylwestrowi S. i Łukaszowi B. grozi dożywocie

WiadomościZła młodzież w Dobrym Mieście. Sylwestrowi S. i Łukaszowi B. grozi dożywocie

Sąd Rejonowy w Olsztynie tymczasowo aresztował we wrześniu ubiegłego roku 19-letniego Sylwestra S. i 21-letniego Łukasza B., podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Dobrego Miasta. Grozi im kara do 25 lat więzienia albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo w mieszkaniu ofiary

reklama

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie przypomniał, że prokurator prokuratury rejonowej Olsztyn-Północ skierował do miejscowego sądu rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania Sylwestra S. i Łukasza B.

Stoją oni pod zarzutem zabójstwa 45-letniego Tomasza M. Obaj mężczyźni zbrodni tej mieli się dopuścić w nocy z 12 na 13 września w jednym z mieszkań w Dobrym Mieście.

reklama

Sąd Rejonowy w Olsztynie po rozpoznaniu wniosku prokuratora na posiedzeniu 15 września wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Sylwestra S. i Łukasza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W ocenie sądu zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn.

Zła młodzież w Dobrym Mieście. Sylwestrowi S. i Łukaszowi B. grozi dożywocie zabójstwo Wiadomości, Olsztyn
reklama

– Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do Sylwestra S. i Łukasza B. podejrzanych o zabójstwo Tomasza M. Obaj mężczyźni zbrodni tej mieli dopuścić się w nocy z 12 na 13 września 2021 r. w jednym z mieszkań w Dobrym Mieście. Sąd Rejonowy w Olsztynie po rozpoznaniu wniosku prokuratora na posiedzeniu w dniu 15 września 2021 r. wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Sylwestra S. i Łukasza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
W ocenie Sądu zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn. W rezultacie Sąd uznał, że w stosunku do obu mężczyzn należy zastosować tymczasowe aresztowanie, aby zapewnić prawidłowy dalszy tok postępowania. Zdaniem Sądu, podejrzani mając świadomość swojej sytuacji w tym stawianego im zarzutu i grożącej im surowej kary, przebywając na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania świadków, jak również ukrywać się. Sąd wskazał przy tym, że obaj mężczyźni nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie – czytamy w komunikacie sędziego Olgierda Dąbrowskiego-Żegalskiego.

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone

Skatowany z zimną krwią przez 19- i 21-latka

Znajomy zmarłego Tomasza M. opowiedział o miejscu zbrodni, które nim wstrząsnęło:

– Zakatowali go na śmierć. Jako były strażak wiele widziałem, ale czegoś takiego nigdy. Twarzy praktycznie nie było, pozostała jedna miazga. Całe plecy miał sine, połamane żebra i przebite płuco. Chyba rzucali Tomkiem o ściany, bo całe mieszkanie było zdemolowane. Wyglądało, jakby przeszedł przez nie tajfun. Drzwi wyrwane z zawiasów, nawet zlew w kuchni był wyrwany – mówił dla gazety Fakt znajomy zabitego 45-latka.

Podstawą do tej makabrycznej zbrodni miała być zaległa kwota 50 zł, której 45-latek miał nie oddać swoim oprawcom.

– Tomek był spokojny uczynny, nikomu nie robił krzywdy – mówi matka zamordowanego 45-latka w rozmowie z Super Expressem. – Dorabiał na budowach. Nie miał partnerki, mieszkał sam. Nie jestem w stanie nic powiedzieć… Jak można było tak z zimną krwią zakatować niewinnego, bezbronnego człowieka?

Wyrok w sprawie zabójstwa Blanki. Matka trafiła do więzienia

Ruszył proces oskarżonych o zabójstwo w Dobrym Mieście

W dniu 23 listopada 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Łukasza B. i Sylwestra S. oskarżonych o zabójstwo znajomego w Dobrym Mieście.
Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ w Olsztynie w dniu 12 sierpnia 2022 r. przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi B. i Sylwestrowi S. oskarżonym o dokonanie zabójstwa.
Do zdarzenia tego miało dojść w nocy z 12 na 13 września 2021 r. w jednym z budynków wielorodzinnych w Dobrym Mieście. Według ustaleń prokuratora Łukasz B. i Sylwester S. feralnego dnia spożywali alkohol wspólnie z pokrzywdzonym mężczyzną. W pewnym momencie pomiędzy nimi a pokrzywdzonym doszło do kłótni o pieniądze. W trakcie tej kłótni oskarżeni zaczęli kopać swojego znajomego i uderzać pięściami, a także drewnianym taboretem po całym ciele, powodując u niego liczne rozległe obrażenia wewnętrzne, a w konsekwencji śmierć pokrzywdzonego. W ocenie prokuratora, oskarżeni zadając uderzenia pokrzywdzonemu przewidywali możliwość pozbawienia go życia i się na to godzili.

Obaj oskarżeni przyznali się jedynie do pobicia, ale nie do zabójstwa pokrzywdzonego. Tego dnia Sąd przesłuchał także kilku świadków.

Z uwagi na konieczność przesłuchania kolejnych świadków oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej rozprawa została odroczona do 29 grudnia 2022 r.

Źródło: PAP, Sąd Okręgowy w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wlodzisław
19 września 2021 21:20

Zutylizować takie scierwo , wariaciki mordziki, patola. Jak wyjda za10-15 lat to dopiero te DM rozwalą

Wtf
24 listopada 2022 14:41

Łukasz B. Ma 31 lat a nie 21 a w zasadzie w tym roku skończył bądź skończy 32

Popularne
Ogłoszenia

Wyrok w sprawie zabójstwa Blanki. Matka trafiła do więzienia

Proces oskarżonego o zabójstwo konkubenta matki w Biskupcu już niedługo