fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

IMGW: „Weekend będzie pochmurny i deszczowy”

reklama

Nadchodzący weekend – szczególnie we wschodniej połowie kraju – upłynie pod znakiem zachmurzenia i deszczu oraz niezbyt wysokiej temperatury – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na zachodzie w sobotę i niedzielę sporo przejaśnień, a deszcz jedynie przelotny.

W sobotę Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Ukrainy. Z północy na południe przemieszczał się będzie front, za którym napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli rosło.

Na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 13 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

reklama

W niedzielę Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Białorusi. Na południu kraju utrzyma się front okluzji. Z północnego wschodu napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w dalszym ciągu będzie wolno rosło.

Na Warmii i Mazurach zachmurzenie duże z postępującymi od północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Rano miejscami, głównie na południu i wschodzie regionu, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 14 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych.

Źródło: PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze