fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Kolejny protest w Olsztynie w obronie wolnych mediów

reklama

We wtorek pod olsztyńskim ratuszem, będą protestować członkowie Komitetu Obrony Demokracji przeciwko tzw. ustawie „lex TVN”. Organizatorzy twierdzą, że władza „zrobi wszystko, by pozbyć się niezależnych mediów”.

W najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie sejmu, na którym ponownie może być rozpatrzona sprawa ustawy „lex TVN”, która ma uderzyć w stację z zagranicznym kapitałem. Poprzednio, na wieść o planach wprowadzenia takiej ustawy, na ulice w całej Polsce wyszli ludzie w „obronie wolnych mediów”. Tak samo było w Olsztynie.

* nagranie z protestu pod ratuszem w Olsztynie.

reklama

We wtorek (14.09) odbędzie się kolejny protest organizowany przez przedstawicieli KOD-u, którzy uważają, że obecna władza „zrobi wszystko, by zniszczyć wolne media”. Manifestacja odbędzie się dzisiaj o godz. 18 pod olsztyńskim ratuszem. Nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji trafiła do Senatu, tam jednak została odrzucona. Przedstawiciele KOD-u uważają, że na najbliższym posiedzeniu sejmu, które rozpocznie się jutro, PiS może próbować znowu ją przegłosować.

Tak było ubiegłym razem:

reklama
reklama

Polecane

7 KOMENTARZY

7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama