fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej. Wyłączone przystanki autobusowe

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przypomina o zmianach dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej na ul. Wilczyńskiego – od skrzyżowania z ul. Krasickiego do pętli Pieczewo.

Do odwołania przestają funkcjonować przystanki na ul. Wilczyńskiego: Krasickiego-Wilczyńskiego (w kierunku pętli Pieczewo), Gębika (w obu kierunkach) oraz Pieczewo (pętla).

Autobusy linii 113, 120, 130 oraz 131 będą odjeżdżały z przystanku Panasa (na ul. Krasickiego, przed skrzyżowaniem Krasickiego/Wilczyńskiego, w kierunku ul. Boenigka), a kończyły trasę na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego (na ul. Krasickiego).

reklama

Uruchomiona zostaje linia dowozowa Z13 na trasie Krasickiego – Świtycz-Widackiej – Gębika – Żurawskiego, której rozkład:
• do godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę na linię 113 na przystanku Panasa, w następnej kolejności na pozostałe linie odjeżdżające z tego przystanku,
• od godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę z autobusów linii 113 na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego, a w następnej kolejności z autobusów innych linii.

Czytaj też:  Kilkukrotnie lekceważył zakazy kierowania. Teraz 54-letek spędzi za kratami ponad 3,5 roku
reklama

Autobusy linii N01 nie będą skręcać w ul. Wilczyńskiego w kierunku pętli Pieczewo, tylko będą kontynuować jazdę prosto ul. Krasickiego w kierunku przystanków Krasickiego-Wilczyńskiego oraz Kubusia Puchatka i dalej swoją trasą.

Bilety skasowane w autobusach linii dowozowej Z13 utrzymują swoją ważność po przesiadce do pojazdów linii 113, 120. 130, 131. Podobna sytuacja ma miejsce po przesiadce z wymienionych linii do linii dowozowej Z13. Bilety po przesiadce utrzymują swoją ważność przez 60 minut od momentu ich skasowania.

Nowe rozkłady jazdy można sprawdzić w zakładce: rozkład jazdy.

Źródło: ZDZiT

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama