reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Terytorialsi upamiętnili Święto Wojska Polskiego

WiadomościTerytorialsi upamiętnili Święto Wojska Polskiego

Terytorialsi 4. W-MBOT oraz strażacy OSP Bartąg dokonali dziś uroczystego, pierwszego podniesienia flagi państwowej na maszt przy obelisku z tablicą upamiętniającą 3 Wileńską Brygadę Armii Krajowej i ich Dowódcę kpt. Gracjana Kladiusza Fróga ps. Szczerbiec.

reklama

Kilka tygodni temu mieszkańcy i strażacy OSP wyszli ze wspaniałą inicjatywą, która dotyczyła postawienia masztu flagowego przy obelisku. Wszystko po to by nadać bardziej uroczysty charakter wszystkich obchodów, w których uczestniczą żołnierze i społeczność Bartąga. Ta wspaniała inicjatywa, budującą wartości patriotyczne miała dziś swój finał. Dzięki zaangażowaniu wielu osób biało- czerwona dumnie powiewa na maszcie. Niech ten fakt i piękny gest ludzi mających silną patriotyczną wolę, łączy pokolenia, przekazuje wartości i kultywuje chlubne tradycje oręża polskiego.

Zastępca Dowódcy Brygady ppłk Artur LICHOŃCZAK podkreślił jak ważna jest ta inicjatywa. „Dziękuję mieszkańcom Bartąga, żołnierzom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że dziś na tym maszcie powiewa flaga Rzeczpospolitej Polskiej, którą dumnie też nosimy na naszych mundurach. Ale przede wszystkim, wszyscy nosimy ją w naszych sercach. Dziękuję strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu za ten piękny dar złożony naszej małej Ojczyźnie, której służymy ramie w ramię i której bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Połączyła nas wszystkich jedna wspólna myśl i pragnienie oraz chęć służenia sprawie większej niż indywidualne losy każdego z nas – służba ojczyźnie. Wspólnymi siłami udało się nam tego dokonać”.

reklama

Asystę honorową przy obelisku wystawił 45 batalion lekkiej piechoty w Olsztynie oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu.

Święto Wojska Polskiego to okazja by się jednoczyć i wspólnie go celebrować. Po Mszy Św. w kościele w Bartągu oraz uroczystości pod obeliskiem wszyscy udali się na teren przedszkola gdzie odbył się piknik z pokazem sprzętu wojskowego wystawionego przez 45blp, klog, kdow oraz LO Feniks. Nie zabrakło tradycyjnej wojskowej grochówki i atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Wszyscy zainteresowani służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej mieli okazję porozmawiać o jej walorach z rekruterem i dokonać wstępnych formalności. Strażacy i żołnierze dopingowani przez społeczność zmierzyli się w kilku siłowo-wyczynowych konkurencjach.

reklama

Żołnierze 45blp w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego obecni byli również w Nidzicy, Mrągowie i Lidzbarku Warmińskim biorąc udział w piknikach oraz kolejnej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Święto Wojska Polskiego jest obchodzone w rocznicę zwycięskiej dla Polski Bitwy Warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko- bolszewickiej w 1920 roku. 15 sierpnia, to wyjątkowy dzień, nie tylko dla polskiego żołnierza, ale i całego narodu polskiego.

Źródło: 4. W-MBOT, fot. 4. W-MBOT

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×