18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Szklana fifka na drążku zmiany biegów. Kierowca BMW ma teraz duże kłopoty

WiadomościSzklana fifka na drążku zmiany biegów. Kierowca BMW ma teraz duże kłopoty

Zwykła kontrola drogowa, w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, zakończyła się zatrzymaniem 17, 19, 25 i 27-latka. Zaczęło się od unikania kontaktu wzrokowego z policjantami. Następnie „lawina ruszyła”. Szklana fifka na drążku zmiany biegów, narkotyki w kieszeni spodni i informacja, kto posiadał, kto zażywał i kto udostępnił narkotyki.

reklama

W środę (04.08.2021r.) około godzin 20:30 na ulicy Kolejowej w Szczytnie uwagę funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego zwrócił kierowca pojazdu marki BMW. Już na pierwszy „rzut oka” mundurowi stwierdzili, iż kierowca porusza się bez wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Obok niego 17-latek z Pasymia, a na tylnej kanapie 19 i 25-latek, mieszkańcy gminy Szczytno. Mężczyźni na widok mundurowych zaczęli zachowywać się nerwowo i unikać kontaktu wzrokowego, co wzbudziło podejrzenie w funkcjonariuszach. Podczas kontroli drogowej zauważyli oni, że obok drążka zmiany biegów leży szklanka fifka, której wygląd wskazywał na niedawne użycie.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mężczyźni mogą posiadać przy sobie środki zabronione, mundurowi dokonali przeszukania BMW oraz ich odzieży wierzchniej. W trakcie wykonywanych czynności w kieszeni spodni 17-latka ujawnili zawiniątko z zawartością środków odurzających w postaci marihuany.

reklama

Szczycieńscy śledczy w trakcie zbierania materiału dowodowego w sprawie ustalili również, że 17-latek udzielił nieodpłatnie narkotyków 19 i 25-latkowi. W związku z powyższym usłyszał zarzut udzielenia oraz posiadania substancja zabronionych.

Kary nie uniknął również 27-letni kierowca BMW. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz jazdę bez wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa.

Źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
10 sierpnia 2021 09:00

Jak zwykle – gówniarz w BMW niedopuszczonym do ruchu.

anonim
9 sierpnia 2021 23:37

Uff, można spać spokojnie.

Polecane