27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Urszula Pasławska: nie będziemy rozwiązywać problemów PiS

WiadomościUrszula Pasławska: nie będziemy rozwiązywać problemów PiS

Posłanka z Olsztyna, Urszula Pasławska, nie pragnie “rozwiązywać problemów PiS”. Podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 została zapytana o to, czy PSL i PiS doszły do porozumienia co do uchylenia immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi. Słowa posła Marka Sawickiego wywołały spekulacje na ten temat, jednak Pasławska ostatecznie stwierdziła, że PSL nie zamierza poprzeć uchylenia immunitetu Banasiowi, z uwagi na pewną zbieżność wydarzeń, jaką było ‘ataku na syna Mariana Banasia’, który chętniej może prowokować pewne działania lub zaniechania Najwyższej Izby Kontroli. Pasławska uważa, że Niższa Izba Kontrolna musi być niezależna, a jej funkcjonariusze powinni działać w pełni niezależnie.

reklama

Pasławska zapewniła również, że RPO jest ważniejszy od prezesa IPN, i że wiele ważnych spraw stoi przed krajem. Według niej, udało się “naprawdę uchronić kraj przed wielką kompromitacją, jaką byłoby niepowołanie Rzecznika Praw Obywatelskich i wprowadzenie protezy ustawy, która stanowiłaby o funkcji quasi-Rzecznika Praw Obywatelskich”.

Co do głosowania w Senacie na prezesa IPN, Pasławska szanuje decyzję senatora Libickiego, który – jak stwierdziła – powiedział, że skoro PiS potrafiło się cofnąć w sprawie wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, to on również może się cofnąć.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
To-ja
28 lipca 2021 10:25

A ja mam takie pytanie: Kto rządzi w województwie z największym bezrobociem w Polsce i z najniższymi zarobkami?
PSL

Polecane
Ogłoszenia