Olsztyn
sobota, 20 kwietnia, 2024

Ogromny sukces olsztyńskiej pływaczki w Rzymie

WiadomościOgromny sukces olsztyńskiej pływaczki w Rzymie

Karolina Piechowicz, zawodniczka klubu SWIMLAND Olsztyn, zajęła 6. miejsce w wyścigu na 50 m stylem klasycznym podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu w Rzymie. Przed nią jeszcze jeden start, który może dać jej szansę na finał.

16-letnia Karolina Piechowicz jest juniorką, ale to jedna z najlepszych obecnie polskich pływaczek wśród seniorek. Specjalizuje się nie tylko w sprincie. W tegorocznych Mistrzostwach Polski seniorek, które były kwalifikacją m. in. do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy zdobyła 2 brązowe medale na 50 i 100 m i zajęła 5. miejsce na 200 m st. klasycznym.

To nie koniec sukcesów

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Olsztynie jest w coraz lepszej formie. W Rzymie podopieczna trenerki Gabrieli Wójtowicz i Norika Koczariana na 50 m st. klasycznym już dwukrotnie poprawiała rekord Polski do 16 lat — najpierw w eliminacjach (31,71 s.), a później w półfinale (31,29 s.). W finale popłynęła nieco wolniej (31,51 s.), ale to jej drugi wynik w karierze.

– Karolina jest w formie. Jestem pod wrażeniem ogromnej poprawy wyniku od eliminacji do półfinału. Współpraca z Gabrielą Wójtowicz przynosi efekty. Z niecierpliwością czekam na wyścig na 100 m st. klasycznym. Uważam, że w Rzymie może uzyskać dużo lepszy wynik niż podczas Mistrzostw Polski, gdzie zdobyła brąz z rezultatem 1.10.01. Stać ją, by bardzo mocno zejść poniżej 1.10 min., a to już może otworzyć jej drogę do finału – mówi Norik Koczarian, który zajmuje się przygotowaniem mentalnym olsztyńskich pływaków.

Polscy pływacy z osiągnięciami

Drugi dzień mistrzostw Europy był bardzo dobry dla polskich pływaków. Ksawery Masiuk (G8 Bielany Warszawa) zdobył złoto na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i poprawił swój własny rekord Polski juniorów 17-letnich wynikiem 53,91 s. Filip Kosiński w tym finale był 5. (55,31 s.). Paweł Uryniuk był 5. w finale 50 m st. motylkowym (24,07), a Kacper Czapla zajął 7. miejsce (24.16 s.). Zofia Chrzan była 8. w finale na 50 m st. klasycznym (32,13 s.).

Źródło: KOPrOWICZ PR