fbpx
14 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński “Raj(d) dla duszy i ciała”

OlsztynOlsztyński "Raj(d) dla duszy i ciała"

Na wyjątkową wyprawę rowerową zapraszają podopieczni stowarzyszenia “Nie lękaj się” z Olsztyna. Przejażdżka jednośladem to jednak nie wszystko, co zaplanowano w ramach integracyjnej imprezy. 

reklama

Mimo pogarszającej się aury pogodowej w naszym mieście nie brakuje rowerowych aktywności. Za jedną z nich odpowiedzialne jest olsztyńskie stowarzyszenie “Nie lękaj się”, zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym.

To spotkanie zarówno miłośników jazdy rowerowej, jak i zwolenników integracji. W wydarzeniu wezmą udział podopieczni placówek prowadzonych przez stowarzyszenie, poza tym osoby niepełnosprawne z zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i szkół z województwa oraz ich terapeuci i opiekunowie – zapowiada Urząd Miasta Olsztyna. W rajdzie może wziąć także udział każdy, kto wspiera idee integracji. Trasa będzie wiodła ścieżkami rowerowymi z Domu Pomocy Społecznej BARKA do Aeroklubu w Olsztynie.

reklama

Po wycieczce zaplanowano piknik na lotnisku w Dajtkach. A tam m.in. kurs pierwszej pomocy, lot balonem, coroczna impreza “Dmuchawce, latawce, wiatr…”, czyli puszczanie własnoręcznie zrobionych latawców.

Rajd rozpocznie się w środę (9.09) o godz. 11 przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej Barka przy ul. Jacka Kuronia 5. Informacje pod numerem telefonu 89 527 03 94 oraz pod adresem e-mail: sdsbarka@wp.pl i na Facebooku stowarzyszenia (TUTAJ).

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia