fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Dzielna sąsiadka powstrzymała włamywacza, mimo że ją uderzyło

reklama
reklama
Wyślij przez

41-letnia kobieta powstrzymała złodzieja przed włamaniem. Zapamiętała masę szczegółów wyglądu włamywacza i biegła za nim do samochodu, mimo że wcześniej została przez niego uderzona.

W czwartek (10.06.2021r.) do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o próbie włamania do mieszkania na jednym z miejskich osiedli. Mężczyzna, który miał tego dokonać, uciekł z miejsca zdarzenia samochodem o wskazanych nr rejestracyjnych. Dyżurna przekazała wszystkim podległym patrolom informację o konieczności zatrzymania wskazanego auta i kierującego nim mężczyzny.

Jeden z patroli interweniował na miejscu usiłowania włamania. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że nieznany mężczyzna przyszedł do bloku i kilkukrotnie dzwonił dzwonkiem do jej mieszkania, a ta nie spodziewając się nikogo nie zamierzała otwierać drzwi. Następnie zaniepokoiły ją odgłosy dobiegające z klatki schodowej. 41-latka przez wizjer zobaczyła, że jakiś mężczyzna manipuluje przy drzwiach sąsiadki.

reklama

Kobieta, dzwoniąc do znajomej, upewniła się, że nie ma nikogo w jej mieszkaniu, a następnie zadzwoniła pod nr alarmowy, informując o prawdopodobnym usiłowaniu włamania. Następnie wyszła ze swojego mieszkania, pytając mężczyznę co robi. Wtedy wywiązała się szarpanina. Mężczyzna przewrócił 41-latkę i zadawał jej ciosy pięścią w głowę. 41–latka nie dawała za wygraną, odepchnęła mężczyznę, a ten zaczął uciekać. Kobieta pobiegła za nim, a ten prysnął w jej stronę gazem pieprzowym. Nie powstrzymało to kobiety, która nadal biegła za mężczyzną wołając o pomoc. Jej wołanie usłyszał będący na podwórzu sąsiad, który ruszył za uciekinierem. Ten jednak wsiadł do auta i z impetem odjechał.

Postawa kobiety, jej odwaga, zaangażowanie i determinacja niewątpliwie przyczyniły się do zatrzymania mężczyzny. Kolejne ustalenia wskazywały, że włamywacz ucieka mercedesem w kierunku Kętrzyna. Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń w okolicach Łabędnika wykonywali swoje czynności. Słysząc komunikat dyżurnej zmienili swoje plany i zawrócili na drogę relacji Bartoszyce – Kętrzyn. Po chwili zauważyli opisany w komunikacie samochód. Ruszyli za nim. Mężczyzna znacznie przyspieszył i chciał uciec, jednak stracił panowanie nad mercedesem i wpadł do przydrożnego rowu. W desperacji próbował jeszcze uciekać pieszo, został jednak zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Policjanci zabezpieczyli przy 60–latku nim m. in. wytrychy. Jego auto trafiło na parking strzeżony. Okazało się, że 60–letni mieszkaniec Suwałk ma bogatą kartotekę. Mężczyzna wiele lat spędził za kratami za przestępstwa przeciwko mieniu.

W piątek (11.06.2021r.) 60–latek usłyszał dwa zarzuty tj.: usiłowania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia ciała 41–latki. W sobotę Sąd Rejonowy w Bartoszycach, na wniosek policji i prokuratury, aresztował 60–latka na 3 miesiące.

Źródło: KWP w Olsztynie

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze