3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Euro 2021. Jeden z piłkarzy miał atak serca. Był długo reanimowany na murawie

WiadomościEuro 2021. Jeden z piłkarzy miał atak serca. Był długo reanimowany na...

Piłkarze reprezentacji Danii postanowili wznowić mecz przeciwko drużynie Finlandii, który został przerwany w 43. minucie, kiedy 29-letni pomocnik Christian Eriksen zasłabł na murawie. Informację tę podał szef duńskiej federacji, Jakob Jensen. Zawodnik był długo reanimowany na boisku, a potem przetransportowano go na noszach. Ratownikom asystowali pozostali reprezentanci Danii. Według duńskiej telewizji, piłkarz miał atak serca, jednak jego stan jest już stabilny. UEFA, po konsultacjach z obiema drużynami, podjęła decyzję o wznowieniu gry, czego chcieli sami zawodnicy.

Mecz zostanie wznowiony o godzinie 20:30. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło przy remisie 0:0. Eriksen zasłabł bez kontaktu z innym zawodnikiem, aż nagle stracił przytomność. Na widok leżącego piłkarza, trenerzy i gracze obu drużyn byli w szoku. Ratownicy medyczni podjęli na boisku natychmiastową reanimację, a jego koledzy zaczęli otaczać go wokół. Po kilku minutach na boisko przybiegła żona Eriksena, Sabrina. UEFA poinformowała, że mecz Rosja – Belgia odbędzie się zgodnie z planem o godzinie 21:00.

Źródło: PAP, fot. EPA/Friedemann Vogel/POOL