fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ranking wydziałów prawa 2014. Który UWM?

OlsztynRanking wydziałów prawa 2014. Który UWM?

W trzeciej edycji rankingu wydziałów prawa sporządzonego przez dziennik „Rzeczpospolita” zwyciężył…

reklama

…Uniwersytet Jagielloński. Zaraz za nim znalazł się Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaś na trzecim miejscu – Uniwersytet Śląski. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski nie zmieścił się nawet w pierwszej „dziesiątce”. Co brano pod uwagę?

Współpraca z zagranicą była najważniejszym kryterium decydującym o miejscu na liście. W tym roku „Rzeczpospolita” doceniła wydziały, które prowadzą szkoły prawa obcego.  Następne kryteria to potencjał naukowy danego wydziału (liczba wykładowców, posiadane przez nich stopnie naukowe, ich dalszy rozwój naukowy) oraz jakość kształcenia na nim (liczba absolwentów, zdawalność egzaminów oraz zdawalność na poszczególne aplikacje prawnicze, średnia ocen zdobyta w trakcie studiów).

reklama

W rankingu wzięto pod uwagę 22 uczelnie. UWM w Olsztynie zajął 15. miejsce. Lepiej od niego wypadły kolejno: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uczelnia Łazarskiego, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.

Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową

Za Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim uplasowały się: Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Opolski, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Humanistyczna w Sosnowcu.

reklama

zym

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mil
30 czerwca 2014 14:16

na prawie są takie roszczeniowe matoły, że dziwi mnie tak wysoki wynik. Ci ludzie szans nie mają na aplikację. Samorząd, który załatwia sobie oceny, dziewczyny zdające egzaminy na ciąże i dziecko, latanie z ciągłymi skargami na wykładowców, bo wymagają. Myślę, że 15 miejsce to sukces. Nieliczne jednostki ciągną te tałatajstwo w górkę.

Lazlow
30 czerwca 2014 13:36

Dlaczego mnie to nie dziwi;)

Polecane
Ogłoszenia
Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci
Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci