22 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Kolejny “pogrom” na Sielskiej – 8 osób bez prawa jazdy

OlsztynKolejny "pogrom" na Sielskiej - 8 osób bez prawa jazdy

Tylu kierowcom odebrano uprawnienia w wyniku sobotnich działań na jednej z najbardziej newralgicznych ulic Olsztyna. Łącznie tego dnia warmińsko-mazurska drogówka zatrzymała prawa jazdy 17 kierowcom z regionu. 

reklama

W minioną sobotę (5.09) policjanci ruchu drogowego z Olsztyna pilnowali przestrzegania przepisów na ul. Sielskiej. Wśród zatrzymanych znalazło się aż 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, a tym samym stracili swoje uprawnienia do jazdy na 3 miesiące.

Rekordzistą okazał się olsztynianin, który miał na liczniku 108 km/h. Paweł Z. nie tylko stracił prawo jazdy, ale musi też zapłacić mandat, a na jego koncie pojawiły się punkty karne.

reklama

Przypomnijmy – w marcu na wniosek Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na ul. Sielskiej wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h na odcinku od skrzyżowania z ul. Starą Sielską przy markecie Biedronka do skrzyżowania z ul. Schumana oraz niemal na całej długości al. Warszawskiej oraz ul. Armii Krajowej.

W czerwcu ograniczenie wprowadzono także na ul. Starej Sielskiej i Lotniczej. Kierowcy wjeżdżający do Olsztyna, po minięciu tablicy „obszar zabudowany”, mogą jechać z prędkością do 70 km/h aż do wyjazdu w okolicy pętli autobusowej i salonu samochodowego Mitsubishi. Od tego skrzyżowania dopuszczalną prędkością jest 50 km/h. W przeciwnym kierunku „pięćdziesiątka” obowiązuje od centrum miasta do wyżej wymienionego skrzyżowania w okolicy salonu samochodowego. Za skrzyżowaniem prędkość została podniesiona do 60 km/h. To ograniczenie obowiązuje do tablicy oznaczającej koniec obszaru zabudowanego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał Palczewski
7 września 2015 15:55

Laser trzymany w ręku, Polska…

Emil Ruszkul
7 września 2015 23:15

Brawo dzielni milicjanci! Statystyki wyrobione to i premia się należy! 🙂

Polecane