28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Nożownik ze schroniska zatrzymany

OlsztynNożownik ze schroniska zatrzymany

Sąd Rejonowy w Olsztynie na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe tymczasowo aresztował Jerzego Ż., 64-latka, który, przebywając w schronisku dla bezdomnych, zaatakował nożem mężczyznę.

reklama

Do zajścia, o które podejrzany jest Jerzy Ż., doszło w nocy 14/15.09 na terenie schroniska dla bezdomnych w Olsztynie. Ok. godz. 22 między Jerzym Ż. a innym przebywającym tam mężczyzną doszło do ostrej wymiany zdań dotyczącej przestrzegania ciszy nocnej.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń prokuratury kilka godzin później, ok. godz. 2, podejrzany zaatakował nożem śpiącego odwersarza, zadając mu pięć ciosów nożem w okolice ramienia i klatki piersiowej. Na szczęście okazały się niegroźne dla życia ofiary ataku. Jerzy Ż. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, ale podkreślił, że nie pamięta wszystkich okoliczności zdarzenia. Jak ustalono w początkowym etapie śledztwa, 64-latek był już wielokrotnie skazany za różnego rodzaju przestępstwa, w tym przeciwko życiu i zdrowiu. Na wolność wyszedł w sierpniu 2014 r.

reklama

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane