18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Zamek w Lidzbarku Warmińskim szykuje się do remontu

Lidzbark WarmińskiZamek w Lidzbarku Warmińskim szykuje się do remontu

Muzeum Warmii i Mazur ogłosiło przetarg na konserwację i restaurację XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim. To drugi etap prac, który zostanie sfinansowany z programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”.

reklama

Według specyfikacji przetargowej przyszły wykonawca będzie musiał m.in. wykonać remont dachów i więźb dachowych skrzydeł i wież zamku oraz przeprowadzićprace konserwatorskie elewacji południowej i wież zamku. Władze Muzeum chcą także adaptować na sale wystawowe pomieszczenia w piwnicach skrzydła północnego zamku, wykonać oświetlenie krużganków, a także przeprowadzić badania archeologiczne i konserwatorskie przed pracami wodno-kanalizacyjnymi.

Projekt remontu zamku był jednym z 18. dofinansowanych z Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014. W maju umowę o dofinansowaniu projektu w Lidzbarku Warmińskim podpisał wiceminister Piotr Żuchowski i dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Elżbieta Jelińska. Na mocy tego dokumentu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało na remont zamku 13,4 mln złotych.

reklama

Wykonawca na zrealizowanie wszystkich prac będzie miał czas do 31 marca 2016 roku.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kka
19 września 2014 21:57

Gdzie zostały opublikowane informacje o przetargu?

Polecane