-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przewrócił się jadąc na rowerze, a policjantom powiedział, że potrącił go samochód. ITS znów się przydał

OlsztynPrzewrócił się jadąc na rowerze, a policjantom powiedział, że potrącił go samochód....

Zarzut kierowania rowerem po alkoholu usłyszy 38-letni Dariusz L. Cyklista, który wywrócił się i złamał biodro, wymyślił historię o tym, że został potrącony przez auto. Jednak ta wersja została szybko zweryfikowana przez kamery ITS-u na których dokładnie widać, jak mężczyzna sam upada na chodnik. Okazało się, że Dariusz L. miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz stanie przed sądem.

reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj (3.09) około godziny 17 na ulicy Warszawskiej w Olsztynie. Oficer dyżurny komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na chodniku leży mężczyzna, a obok niego rower. W wyniku upadku cyklista doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Tam okazało się, że 38-letni Dariusz L. ma złamane biodro. Pokrzywdzony w trakcie rozmowy z policją stwierdził, że został potrącony przez samochód. Jednak podejrzenie policjantów, czy faktycznie doszło do wypadku wzbudziło to, że rower, którym jechał 38-latek w ogóle nie był uszkodzony. Za pośrednictwem oficera dyżurnego olsztyńskiej komendy funkcjonariusze ustalili, że miejsce zdarzenia objęte jest systemem miejskiego monitoringu ITS. Jak się okazało  na nagraniu widać, jak kierujący rowerem sam się wywraca. 38-latek został poddany badaniu stanu trzeźwości. Alkomat wykazał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca

Teraz Dariusz L. odpowie za kierowanie rowerem po alkoholu Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę aresztu albo grzywny. Sąd w takiej sytuacji może orzec zakaz prowadzenie pojazdów od sześciu miesięcy do lat trzech oraz grzywnę do pięciu tysięcy złotych.

reklama

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca