fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Pobieraj filmy, książki i muzykę legalnie i za darmo

reklama

Projekt „Kultura na widoku” zawitał do Olsztyna. Już od dzisiaj (03.09) pod olsztyńskim ratuszem dostępne będzie ponad 600 propozycji filmów, gier, książek i utworów muzycznych. Akcja potrwa do 24 września.

Głównym celem projektu, stworzonego przez Fundację Legalna Kultura, jest propagowanie korzystania z legalnych źródeł pobierania filmów, gier, książek i utworów muzycznych. Fundacja pragnie także poszerzać wiedzę na temat istnienia nowoczesnego i łatwego dostępu do legalnych źródeł, z których możemy korzystać każdego dnia.

Jak to działa? Pod ratuszem ustawione są specjalne regały, z których możemy skorzystać na miejscu, ściągając np. pliki na swój telefon. Zdigitalizowane zbiory można również pobrać w domu, korzystając z linków dostępnych na regałach.

reklama

Bez względu na zainteresowania, przynależność kulturową, czy społeczną każdy znajdzie coś dla siebie. Dostęp do pozycji jest łatwy dzięki skróconym linkom, gotowym do wpisania w przeglądarkę internetową i kodom QR. Darmowa sieć wi-fi umożliwia korzystanie z instalacji cały czas. Każdy może skorzystać z regałów bezpłatnie lub za niewielką opłatą. Instrukcję korzystania można znaleźć tutaj.

Na półkach prezentują się nie tylko kinowe nowości takie jak „Papusza” czy „Płynące wieżowce”, ale również znajdziemy pozycje klasyki kina („Niewinni czarodzieje”). Twórcy nie zapomnieli o najmłodszych, którzy mogą także korzystać z zasobów projektu. Na regale z muzyką widnieją nie tylko klasyczne pozycje, ale również nie brakuje polskich wykonawców. Znajdziemy także materiały z czasów „Solidarności” wydanych w podziemiu w latach 1976-1989, które przywołają wspomnienia lub pozwolą odrobić lekcję historii. I tak twórczość tamtych czasów spotyka się z kulturą współczesną w cyfrowym wydaniu.

– Cieszę się, że mam możliwość korzystania z legalnych źródeł, dzięki czemu mogę wspierać twórców i artystów. Takie projekty są potrzebne – powiedział „Kurierowi” jeden z przechodniów.

Projekt „Kultura na widoku” cieszy się ogromnym powodzeniem i gościł już w kilkunastu miastach z całej Polski.

Edyta Głogowska

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze