fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Ślubowanie policji na pl. Solidarności

reklama

Na pl. Solidarności ślubowanie złożyło 30 nowych policjantów, którzy będą służyć w warmińsko-mazurskiej policji. 

Dzisiaj (07.04) o godz. 10 na placu Solidarności  w Olsztynie odbyło się kolejne w tym roku ślubowanie policjantów. W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 30 osób (26 mężczyzn i 4 kobiety). Zdecydowana większość, bo 20 adeptów legitymuje się wyższym wykształceniem. W obecności insp. Adama Kołodziejskiego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie nowi policjanci złożyli przysięgę. Podczas uroczystości komendant wręczył im policyjne odznaki. Praca w policji nie należy do najłatwiejszych. Osoba, która chce wstąpić w szeregi ponad 100 tys. formacji musi przejść pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji, które mogą trwać nawet rok. Cała procedura rozpoczyna się od testu z wiedzy ogólnej. Następnie kandydaci musza wykazać się dobrą kondycją, pokonując tor przeszkód podczas testu sprawności fizycznej. Kolejnym etapem jest – uważany za najtrudniejszy- test psychologiczny multiselect. Po jego zdaniu kandydat przystępuje do wywiadu zorganizowanego. Na sam koniec osoby ubiegające się o przyjęcie do Policji przechodzą szereg badań w szpitalu MSWiA.

reklama

Nowi funkcjonariusze by wziąć udział w ślubowaniu, musieli prz

ejść szkolenie z musztry wojskowej. Jak mówi asp. Ryszard Kobylański z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, który szkolił adeptów: Początki były trudne, ponieważ zdecydowana większość nie miała wcześniej do czynienia z musztrą. Stres i emocje związane z założeniem munduru, na pewno nie pomagały w przysposabianiu nowych umiejętności. Podsumowując kilka godzin ćwiczeń, sądzę, że efekt jest satysfakcjonujący. To dopiero przedsmak tego, co ich czeka na szkoleniu podstawowym w jednym z ośrodków szkoleniowych w kraju.

Czytaj też:  Po pół wieku odnaleziono sztandar powojennego Gimnazjum Rolniczego w Szczytnie

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie. Najwięcej, bo aż 7 osób uzupełnią skład etatowy Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie oraz Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Komenda Powiatowa Policji w Braniewie i Giżycku wzbogaci się o 3 policjantów. Po 2 trafi do Komend Policji w Elblągu, Ełku, Ostródzie i Szczytnie, natomiast po 1 do Iławy i Nidzicy.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama