fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

50 nowych miejsc pracy w Iławie

reklama

Ponad pięćdziesiąt nowych miejsc pracy przyniesie otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy Szynaka Meble w Iławie. Jak podkreślili obecni na uroczystości wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz wojewoda Marian Podziewski – region potrzebuje inwestycji, które wpłynął na obniżenie stopy bezrobocia.

Nowoczesna hala o powierzchni 4 tys. m kw kosztowała 5,6 mln zł. Znajduje się w niej również najnowocześniejsza w Europie linia technologiczna wykorzystywana do procesu opłaszczowania elementów płytowych.

Otwarcie nowej hali i linii produkcyjnej spowoduje zwiększenie liczby pracowników o minimum 50 osób. Osoby te będą odpowiedzialne za wdrażanie najnowocześniejszych technologii w meblarstwie, a poprzez to zwiększenie konkurencyjności polskich wyrobów na światowych rynkach.

reklama

Wicepremier podczas wizyty na Warmii i Mazurach odwiedził również firmę Expom w Kurzętniku, gdzie rozmawiano między innymi o możliwościach dalszej współpracy firmy z branżą morską oraz o przyszłości rynku energetycznego w Polsce. Expom zaprezentował wicepremierowi również najnowszy produkt firmy – dźwig teleskopowy HSCT 350.

Czytaj też:  Współpracownik Prezydenta Grzymowicza pogryzł policjanta

Wicepremier i wojewoda obejrzeli również tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które weszły w jej skład po listopadowej decyzji o rozszerzeniu.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama