fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Próba szukania kompromisu: zamiast jednej nazwy ulicy będą dwie?

reklama

Stowarzyszenie „Święta Warmia” próbuje pogodzić zwolenników odmiennych propozycji dla nazwy ulicy Obiegowej. Zdaniem władz Stowarzyszenia część ulicy powinna nazywać się iminiem Mariana Bublewicza, a część Zbigniewa Religi.

26 marca na sesji rady miasta radni zdecydują, jak ma nazywać się nowa ulica – teraz roboczo nazywana Obiegową – która będzie ciągnęła się od ul. Pstrowskiego przez Żołnierską do al. Piłsudskiego. Propozycje są dwie: Mariana Bublewicza, zmarłego tragicznie kierowcy rajdowego lub Zbigniewa Religi, nieżyjącego już znanego kardiochirurga. Trwają w tej chwili także konsultacje społeczne w tej sprawie i głosowanie na stronie internetowej.

Dlatego też Stowarzyszenie „Święta Warmia” zwróciło się do prezydenta i radnych z propozycją uwzględnienia jeszcze innego rozwiązania. Ulica od Pstrowskiego do Żołnierskiej nosiłaby imię Zbigniewa Religi, a od Żołnierskiej do Piłsudskiego – Mariana Bublewicza. Pomysłodawcy takiego rozwiązania chcą pogodzić w ten sposób zwolenników poszczególnych rozwiązań, wskazując też, że oddział kardiochirurgii Szpitala Wojewódzkiego był zakładany przez Religę toteż część ulicy przy Szpitalu powinna być nazwana jego imieniem.

Czytaj też:  Nawet w weekend kilkanaście tysięcy nowych zachorowań
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama