fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Warmia Mazury Senior Games – zapisz się!

reklama

Ruszyła rejestracja do międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games 2014, które potrwają od 28 do 31 sierpnia 2014 roku. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jedynym warunkiem uczestnictwa w imprezie jest ukończenie 45 lat (w dyscyplinach indywidualnych) lub 40 lat (w dyscyplinach zespołowych).

W tegorocznej imprezie liczba dyscyplin zwiększy się do 14. W Olsztynie wystąpią pływacy, brydżyści, siatkarze halowi oraz skoczkowie spadochronowi. Iława gościć będzie siatkarzy plażowych, tenisistów oraz żeglarzy, natomiast w Ornecie odbędą się zawody w badmintonie. W Ostródzie spotkają się piłkarze nożni oraz kajakarze, z kolei w Pasłęku golfiści. W Lidzbarku Warmińskim o laury powalczą lekkoatleci i tenisiści stołowi. W Nidzicy zawodnicy będą rywalizować w podnoszeniu ciężarów.

 – Chcemy, żeby Warmia i Mazury stały się miejscem kojarzonym ze sportem także dla osób dojrzałych, dlatego chętnie podejmujemy się organizacji takich imprez – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Mamy potrzebną infrastrukturę i coraz większe doświadczenie w organizowaniu tego typu wydarzeń. Jest to również świetny sposób na międzynarodową promocję regionu. Projekt Warmia Mazury Senior Games to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wydarzenia naukowe, społeczne oraz kulturalne.

reklama

Do startów w poszczególnych dyscyplinach będą namawiali promotorzy, którzy zaangażowali się w promocję zdrowego stylu życia, ducha sportowej rywalizacji oraz współzawodnictwa. W większości są to sportowcy, którzy w przeszłości występowali w najważniejszych zawodach. Nie brakuje także osób, które nadal czynnie biorą udział w zawodach dla seniorów. W igrzyskach olimpijskich startowali Ryszard Szparak (Moskwa 1980), który obecnie promuje lekką atletykę, Leszek Kucharski (Seul 1988 oraz Barcelona 1992) – tenis stołowy, oraz Tomasz Rumszewicz (Montreal 1976) – żeglarstwo. Byli reprezentanci Polski w siatkówce – Marek Kwieciński oraz Piotr Koczan – to z kolei promotorzy siatkówki halowej oraz siatkówki plażowej.

Czytaj też:  PILNE! Nowe, większe obostrzenia od 1 grudnia

 Elektroniczna rejestracja potrwa do 21 sierpnia. Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.seniorgames.pl.

Po raz pierwszy zawodnicy z pokolenia 45+ spotkali się na Warmii i Mazurach w 2012 roku. Do Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety przyjechało wówczas blisko 1,2 tys. sportowców z 13 krajów całego świata, m.in. Rosji, Holandii, USA, Hiszpanii, Estonii, Niemiec, Litwy i oczywiście Polski. Profesjonaliści oraz amatorzy o medale i prestiż rywalizowali w 11 konkurencjach, a wszyscy chętni mogli współzawodniczyć również w dyscyplinach rekreacyjnych.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama