fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Policja sprawdziła kto jeździ BUS-pasami

reklama

Kierowcy często, żeby ominąć poranne korki wjeżdżają na pasy przeznaczone dla komunikacji miejskiej. Policja postanowiła sprawdzić skale tego procederu.

 

W piątek (07.03) policjant olsztyńskiej drogówki wspólnie z przedstawicielem MPK przeprowadzili wspólne działania. Akcja miała na celu sprawdzenie czy BUS-pasy wykorzystywane są zgodnie z przeznaczeniem. Od godziny 6.30 do godziny 13  skontrolowano siedmiu kierujących, którzy poruszali się w sposób niewłaściwy. Czterech z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a trzy osoby zostały pouczone przez przedstawiciela MPK, który przekazał w ten sposób spostrzeżenia kierowców autobusów twierdzących, że kierujący samochodami osobowymi wykorzystują pas do poruszania się dla własnych potrzeb.

reklama

Większość tych wykroczeń jest popełniana w godzinach porannych i popołudniowych podczas tzw. „szczytu komunikacyjnego”. Niewykluczone, że przeprowadzona w piątek akcja przerodzi się w systematyczne działania prewencyjne. Przypomnijmy, ze po BUS-pasach mogą poruszać się autobusy komunikacji miejskiej, pojazdy TAXI oraz pojazdy uprzywilejowane. Za nieprzestrzeganie tego przepisu taryfikator przewiduje karę 100 złotych oraz  jeden punkt karny.

Czytaj też:  Jeździł samochodem po alejkach w parku i wjechał na kładkę dla pieszych
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama