5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Park Centralny ma zapełnić się ludźmi już w dniu otwarcia

OlsztynPark Centralny ma zapełnić się ludźmi już w dniu otwarcia

“Olsztyński Central Park” zostanie oficjalnie otwarty 19 lipca. 

reklama

Otwarcie Parku Centralnego urzędnicy zaplanowali na 19 lipca. Mieszkańcy postanowili zorganizować się tego dnia sami, żeby park zapełnił się Olsztynianami. Wykładowca z UWM Stanisław Czachorowski założył na portalu Facebook wydarzenie Spotkanie w Parku Centralnym, w którego opisie możemy przeczytać:

-19 lipca będzie oficjalne otwarcie Parku Centralnego. Ale my chcemy go wypełnić treścią i ludźmi. Normalne, codzienne życie w mieście. I tak aż do końca świata. Życie towarzyskie organizowane spontanicznie. Może przy okazji dużej, oficjalnej akcji nabierzemy odwagi do siadania na trawniku, z kocykiem, drugim śniadaniem lub po południu, na podwieczorek. Poczytać książkę, pofikać nogami.
Weź koszyk piknikowy, wodę z kranu nalej do butelki (bo w Olsztynie mamy dobrą wodę w kranie) lub kawę w termosie. I przyjdź posiedzieć. Znowu porozmawiamy. W dobrym towarzystwie to i pomilczeć fajnie. A może weźmiesz szkicownik i akwarele, by plenerowo twórczo odpocząć. Bo klimat miasta tworzą ludzie a nie sprzęty

reklama

Oddolna inicjatywa będzie idealnym uzupełnieniem przygotowanych na ten dzień atrakcji. Nie pozostaje nam nic innego, niż czekać na otwarcie parku, który dzięki takim inicjatywom nie będzie służył tylko osobom, które chcą wypić piwo po chmurką, ale zamieni się w serce stolicy Warmii i Mazur.

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia