22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Szejk z Arabii Saudyjskiej z wizytą u marszałka

OlsztynSzejk z Arabii Saudyjskiej z wizytą u marszałka

Abdullah F. Alkraidees, przedstawiciel Królestwa Arabii Saudyjskiej, spotkał się z marszałkiem Jackiem Protasem.

reklama

Szejk zainteresowany był współpracą biznesową między Arabią Saudyjską a naszymi regionalnymi firmami. Podkreślał podczas wizyty, że widzi potencjał w naszym regionie, ale zasugerował też, że Polska, a ściślej mówiąc Warmia i Mazury są mało znane w jego kraju. Większość Saudyjczyków jeździ na wakacje do… Czech. Sam szejk był już na Mazurach, gdzie spędził dziesięciodniowy urlop. Jednak wizyta nie dotyczyła walorów turystycznych naszego regionu, a ustalenia, co my możemy dać Saudyjczykom, którzy zainteresowani są meblami, importem owoców, czy współpracą w sektorze turystycznym.

– Chcemy zintegrować firmy, aby wystąpiły ze swoja ofertą wspólnie, bo w pojedynkę nie mają szans na tym rynku – mówił Jacek Protas.

reklama

Szejk spotkał się także z przedstawicielami samorządów, którzy skupili się na prezentacji najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych. Gołdap zaprezentował swoją dzielnicę uzdrowiskową z tężniami i pijalnią wód oraz możliwości z wiązane z przejściem granicznym oraz specjalną strefą ekonomiczną. Prezentacja Iławy skupiła się głównie na potencjale Wielkiej Żuławy – największej śródlądowej wyspy w Polsce. Węgorzewo nawiązywało do potencjału Wielkich Jezior Mazurskich. Gość odwiedził także firmę Mazurskie Miody oraz przedsiębiorstwo Polmlek.

Arabia Saudyjska zainteresowana inwestycjami na Warmii i Mazurach

Wizytę na Warmii i Mazurach rozpocznie jutro (18 lutego) przedstawiciel Królestwa Arabii Saudyjskiej, szejk Abdullah F. Alkraidees.

reklama

Zainteresowanie arabskiego gościa mają charakter biznesowy i dotyczą branż określonych w strategii rozwoju województwa jako inteligentne specjalizacje, dlatego jutro szejk spotka się z marszałkiem Jackiem Protasem oraz przedstawicielami samorządów, na terenie których znajdują się atrakcyjne biznesowo i turystycznie miejsca. Po spotkaniu zagraniczny gość odwiedzi spółkę Polmlek w Lidzbarku Warmińskim. W środę w Olsztynie i Iławie spotka się z przedstawicielami firm meblarskich.

We wtorek około godz. 12.10 w Urzędzie Marszałkowskim będzie możliwość porozmawiania z uczestnikami spotkania i zadania pytań gościom.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane